Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38852 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Volkswagen Passat. Produkcja wstrzymana

Data publikacji: Autor: (mm)

Volkswagen zmaga się ze skutkami tzw. afery spalinowej. W dwóch niemieckich fabrykach wstrzymano produkcję Passata / Fot. Volkswagen Volkswagen zmaga się ze skutkami tzw. afery spalinowej. W dwóch niemieckich fabrykach wstrzymano produkcję Passata.

Volkswagen zmaga się ze skutkami tzw. afery spalinowej. W dwóch niemieckich fabrykach wstrzymano produkcję Passata / Fot. Volkswagen Zakład w Emden przestał produkować Passaty przez jeden dzień, a oficjalnie poinformowano, że przyczyną były problemy techniczne na tłoczni.

Również w zakładach w Kassel zatrzymano niektóre linie produkcyjne. Rocznie powstaje tutaj ponad 4 mln skrzyń biegów, a także części karoseryjne Passatów. Tym razem chodzi o spadek popytu, a zatrzymanie produkcji będzie miało miejsce także 5 i 8 lutego.

Redakcja poleca: Szukamy drogowych nonsensów. Zgłoś się w plebiscycie i wygraj tablet!

Zamieszanie związane z niemieckim koncernem zaczęło się w połowie września 2015 roku. Ujawniono, iż amerykańska Agencja Ochrony Środowiska (EPA) podejrzewa Volkswagena o manipulowanie wynikami pomiaru spalin. Kilka dni później koncern potwierdził, że instalował w swoich samochodach nielegalne oprogramowanie. Problem dotyczy nawet 11 mln pojazdów na świecie.


Volkswagen zmaga się ze skutkami tzw. afery spalinowej. W dwóch niemieckich fabrykach wstrzymano produkcję Passata / Fot. Volkswagen

Volkswagen zmaga się ze skutkami tzw. afery spalinowej. W dwóch niemieckich fabrykach wstrzymano produkcję Passata / Fot. Volkswagen

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Nemo (gość)

    " Kilka dni później koncern potwierdził, że instalował w swoich samochodach nielegalne oprogramowanie. Problem dotyczy nawet 11 mln pojazdów na świecie. " Co za d.... to pisał, jakie nielegalne oprogramowanie?

  • O. Świecony (gość)

    Czekam spokojnie na znaczące obniżki cen nowych samochodów w salonach VW.

  • siekieradek (gość)

    Powinny być wycofane z ruchu do czasu usunięcia usterki tak jak się robi ze starymi samochodami które kopcą i nie spełniają swoich norm i zabiera się dowody.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Volkswagen Passat zdjęcia

Volkswagen Passat dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Volkswagen Passat Cena

Części dla marki Volkswagen

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

608 zł