Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37590 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Motosport / Rajdy

Volkswagen. Pół wieku w motosporcie

Data publikacji: Autor: (ip)

Pół wieku historii z sukcesami – wystawa poświęcona 50. rocznicy powstania Volkswagen Motorsport została oficjalnie otwarta w Berlinie. Prócz trzykrotnego rajdowego mistrza świata Sebastiéna Ogiera w uroczystości uczestniczyli także były rajdowy mistrz świata Luis Moya, legenda sportów motorowych Hans-Joachim „Strietzel” Stuck, a także inni bohaterowie, którzy przez 50 lat historii Volkswagen Motorsport budowali jego sukcesy / Fot. Volkswagen Pół wieku historii z sukcesami – wystawa poświęcona 50. rocznicy powstania Volkswagen Motorsport została oficjalnie otwarta w Berlinie. Prócz trzykrotnego rajdowego mistrza świata Sebastiéna Ogiera w uroczystości uczestniczyli także były rajdowy mistrz świata Luis Moya, legenda sportów motorowych Hans-Joachim „Strietzel” Stuck, a także inni bohaterowie, którzy przez 50 lat historii Volkswagen Motorsport budowali jego sukcesy.

Legendarny dziennikarz Rainer Braun i Patrick Simon – kierowca wyścigowy oraz komentator poprowadzili galę otwarcia wystawy w pełnej wspomnień atmosferze. Braun, który był jednym z kierowców, podczas gdy Formuła Vee debiutowała na niemieckim torze Norisring w 1965 roku, opowiadał ponad 100 zebranym gościom zgromadzonym na otwarciu historie ze świata motorsportu.

Ta specjalna wystawa Volkswagena otwarta będzie dla publiczności do dnia 30 października, a wstęp na nią jest bezpłatny.

Historia i teraźniejszość: od Formuły Vee do Polo R WRC

Na wystawie obejrzeć można eksponaty, które nieodłącznie wiążą się z historią sukcesów Volkswagena w motorsporcie. Od bolidu Formuły Vee z lat sześćdziesiątych, którym Volkswagen Motorsport zaznaczył swoją obecność w sportach motorowych po Polo R WRC z 2013 roku w którym Sebastien Ogier i Julien Ingrassia sięgali po tytuł trzykrotnych rajdowych mistrzów świata dla Volkswagena. Na wystawie można także podziwiać takie rarytasy jak: dwusilnikowy Golf, którym Joachim Kleint brał udział w legendarnym wyścigu Pikes Peak, Rheila-Golf, który brał udział w rajdowych mistrzostwach Niemiec, Volkswagen Iltis, który wygrał Rajd Dakar w 1980 roku, a także legendarny Golf grupy A, który wygrał mistrzostwo świata w 1986 roku. Do obejrzenia są również Race Touareg 3, w którym Nasser Al-Attiyah i Timo Gottschalk zwycieżyli w Rajdzie Dakar w 2011 roku, a także uczestniczący aktualnie w wyścigowej serii samochodów turystycznych Golf GTI TCR.

Interaktywna i pouczająca: zmierz się z rajdowym mistrzem świata na symulatorze

Pół wieku historii z sukcesami – wystawa poświęcona 50. rocznicy powstania Volkswagen Motorsport została oficjalnie otwarta w Berlinie. Prócz trzykrotnego rajdowego mistrza świata Sebastiéna Ogiera w uroczystości uczestniczyli także były rajdowy mistrz świata Luis Moya, legenda sportów motorowych Hans-Joachim „Strietzel” Stuck, a także inni bohaterowie, którzy przez 50 lat historii Volkswagen Motorsport budowali jego sukcesy / Fot. Volkswagen Informacje oraz wgląd w takie aspekty świata motorsportu jak praca zespołowa, technologia, dźwięk, obsługa, przygody oraz sukcesy sprawiają, że każdy z uczestników wystawy może prawie namacalnie poczuć motorsportową atmosferę oraz historię Volkswagen Motorsport. Inne interaktywne elementy wystawy pozwalają jeszcze bardziej poczuć jej atmosferę – dzięki rajdowemu symulatorowi, każdy gość może zmierzyć się z rajdowym mistrzem świata na jednym z odcinków specjalnych, a następnie porównać swój czas przejazdu do tego ustalonego przez Sebasiténa Ogiera.

Redakcja poleca:

Polacy przestaną kupować samochody i zaczną je wypożyczać?
Varsovia. Luksusowa limuzyna z Polski
Blokowanie lewego pasa. Jaki grozi mandat?

Sven Smeets, dyrektor Volkswagen Motorsport:„Pięć dekad w sportach motorowych – Volkswagen może pochwalić się długą historią, która prawie zawsze zawierała ekscytujące momenty, często rajdowe. Wszystkie te fascynujące eksponaty od bolidu Formuły Vee, poprzez dakarowego Iltisa, aż po Polo R WRC pokazują jak znakomity był udział Volkswagena w historii sportów motorowych. Pokazują one także jak wielki rozwój nastąpił aż do naszego obecnego zespołu WRC, a także pasję i profesjonalizm, jaki temu towarzyszył. Ta wystawa to prawdziwa gratka dla fanów motorsportu, a także każdego kto lubi niezwykłe rozwiązania techniczne”.

Sébastién Ogier, trzykrotny – rajdowy mistrz świata z zespołem Volkswagena:„Bardzo podoba mi się ta wystawa. Jest to znakomity prezent z okazji rocznicy Volkswagen Motorsport – zarówno dla ludzi, którzy budowali jego historię jak i dla zwiedzających. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – od rajdowego symulatora, po moduły tematyczne. Dla mnie osobiście najciekawsze jest porównanie samochodów rajdowych z różnych epok. To zadziwiające jak bardzo technologicznie i technicznie Golf z 1986 roku różni się od naszego aktualnego Polo R WRC i jak daleko technologia zaszła w ciągu ostatnich dziesięcioleci”.

Pół wieku historii z sukcesami – wystawa poświęcona 50. rocznicy powstania Volkswagen Motorsport została oficjalnie otwarta w Berlinie. Prócz trzykrotnego rajdowego mistrza świata Sebastiéna Ogiera w uroczystości uczestniczyli także były rajdowy mistrz świata Luis Moya, legenda sportów motorowych Hans-Joachim „Strietzel” Stuck, a także inni bohaterowie, którzy przez 50 lat historii Volkswagen Motorsport budowali jego sukcesy / Fot. Volkswagen

Pół wieku historii z sukcesami – wystawa poświęcona 50. rocznicy powstania Volkswagen Motorsport została oficjalnie otwarta w Berlinie. Prócz trzykrotnego rajdowego mistrza świata Sebastiéna Ogiera w uroczystości uczestniczyli także były rajdowy mistrz świata Luis Moya, legenda sportów motorowych Hans-Joachim „Strietzel” Stuck, a także inni bohaterowie, którzy przez 50 lat historii Volkswagen Motorsport budowali jego sukcesy / Fot. Volkswagen

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Lucyna z Lublina (gość)

    Afera już wyjaśniona? Silniki naprawione? Naprawdę?

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Volkswagen zdjęcia

Volkswagen dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Volkswagen opinie

Oceń swoje auto

Ogłoszenia z gratka.pl

Volkswagen Cena

Części dla marki Volkswagen

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

608 zł