Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37850 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Volkswagen. Polacy stawiają na Passata i Golfa

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. Volkswagen W listopadzie zarejestrowano w Polsce 4.143 nowe, osobowe Volkswageny. To o 22,32 procent więcej niż w listopadzie 2015 roku. W okresie od stycznia do końca listopada bieżącego roku 37.890 szt., o 1.685 więcej niż nowych samochodów marki Toyota, o 7.206 więcej niż nowych aut Opla i o 12.014 więcej niż nowych Fordów.

 Po 11 miesiącach tego roku udział Volkswagena w rejestracji nowych samochodów w Polsce wynosi 10,17 procenta. Tylko Volkswagen i Skoda (12,81 procenta) – dwie marki należące do koncernu Volkswagen mogą pochwalić się dwucyfrowym udziałem w rynku rejestracji nowych samochodów w Polsce.

W porównaniu z listopadem ubiegłego roku w minionym miesiącu znacząco zwiększyła się liczba rejestracji modeli, które od lat napędzają sprzedaż nowych Volkswagenów. Golfów zarejestrowano 1297 sztuk, czyli o 25,44 procenta więcej, a Passatów – 896 egzemplarzy, czyli o 18,52 procenta więcej. Od stycznia do listopada bieżącego roku zarejestrowano 11.155 Golfów (+8,56 procenta), 7777 Passatów (+11,39 procenta) oraz 3760 Tiguanów (+61,72 procenta).

Redakcja poleca:

Na zużytej opinie też można zrobić biznes
Silnik podatne na zatarcie
Testujemy nowego SUV-a Skody

„Dynamiczny wzrost liczby rejestracji nowych Volkswagenów idzie w parze ze sprzedażą dodatkowych usług – pakietu przeglądów czy opieki pogwarancyjnej. Klienci cenią sobie spokój oraz pełną przewidywalność kosztów eksploatacji. Z pakietu przeglądów korzysta aktualnie kilkanaście procent klientów, wobec kilku procent w 2015 roku. Na zakup opieki pogwarancyjnej decyduje się już co drugi nabywca nowego Volkswagena” – powiedział Michał Szaniecki, Dyrektor Marketingu marki Volkswagen.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • michu (gość)

    G..prawda. 1/3 aut idzie na reeksport do Niemiec. Z drugiej strony skoro 80 % Polaków jeżdżących dislami ma wycięte filtry cząstek stałych i z uśmiechem na twarzy smrodzą i trują jak traktory z lat 30 ych 20 wieku to czym sie przejmować. Tylko ciekawe co powiedzą za rok jak ich ukochany volkswagen nie zostanie wpuszczony do zadnego europejskiego miasta bo nie ma homologacji i nie spełnia żadnych norm !

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Volkswagen zdjęcia

Volkswagen dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Volkswagen Cena

Części dla marki Volkswagen

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

608 zł