Volkswagen Polo R WRC do jazdy po drogach publicznych
Data publikacji: Autor: (mm)

Rajdowa wersja Volkswagena Polo dysponuje mocą 315 KM. W swojej ofercie niemiecki producent ma jednak jego wersję, którą można swobodnie poruszać sę po drogach publicznych.
Za napęd Volkswagen Polo R WRC odpowiada 2-litrowy silnik TSI o mocy 220 KM z momentem obrotowym 350 Nm. Cywilna wersja rajdówki od 0 do 100 km/h jest w stanie przyspieszyć w 6,4 sekundy.
Auto pokryte jest białym lakierem, a jego cechą rozpoznawczą są pasy w kolorze szaro-niebieskim. Samochód wyposażony został w 18-calowe felgi Cagliari, sportowe zawieszenie oraz elektroniczną blokadę mechanizmu różnicowego. W standardzie otrzymamy także m.in. nawigację satelitarną oraz sportowe fotele z logo WRC.
Pierwsze egzemplarze mają trafić do nabywców już we wrześniu. Producent zapowiedział, że wyprodukuje 2500 egzemplarzy. Auto ma kosztować w Niemczech 33 900 euro (ok. 145 tys. zł).

- Poprzednie zdjęcie
- 1 / 11
- Następne zdjęcie
Fot. Volkswagen