Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38522 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Motosport / Rajdy

Volkswagen Polo R WRC gotowy do startu!

Data publikacji: Autor: Tomasz Szmandra

Volkswagen Polo R WRC, Fot: Tomasz Szmandra W Monako odbyła się oficjalna prezentacja zespołu Volkswagena przed przyszłorocznymi Rajdowymi Mistrzostwami Świata. Miejsce spotkania zostało wybrane nieprzypadkowo, ponieważ nowy team zadebiutuje już w styczniu podczas Rajdu Monte Carlo.

W obecności ponad 250 zaproszonych dziennikarzy i gości z całego świata, najpierw pokazano seryjne, 220-konne Polo R WRC, a Volkswagen Polo R WRC, Fot: Tomasz Szmandranastępnie, na specjalnie ustawionej rampie pod Hotelem de Paris przy Place du Casino zaprezentowano rajdową wersję tego modelu. Przeprowadzono także wywiady z jego twórcami, oraz zawodnikami, którzy reprezentują zespół Volkswagena. - Po dwóch intensywnych latach prac rozwojowych, cały zespół jest gotowy na rozpoczęcie rajdowego sezonu. Auta, który wystartują w Rajdzie Monte Carlo są obecnie montowane w fabryce i wkrótce będą gotowe. Jazdy próbne planujemy jeszcze przed Świętami, jednak to, na ile jesteśmy konkurencyjni, okaże się dopiero w czasie rajdów. W przyszłym roku naszym celem w jest osiągnięcie takiego poziomu, abyśmy mogli rywalizować o czołowe miejsca i kilka razy stanąć na podium. Natomiast w 2014 roku zamierzamy powalczyć o zwycięstwa – powiedział szef Volkswagen Motorsport, Jost Capito.

Na uroczystości pojawili się także konstruktorzy Polo R WRC – znany z wieloletniej współpracy z teamem Sauber w Formule 1 - Willy Rampf, oraz doktor Donatus Wichelhaus i Francois-Xavier Demaison. Obecni byli również zawodnicy - Sebastien Ogier i Julien Ingrassa, Jari-Matti Latvala i Miikka Anttila, a także Andreas Mikkelsen, którego pilot Mikko Markkula spóźnił się na prezentację. W roli gospodarza wystąpił słynny przed laty belgijski kierowca Jacky Ickx (F1, 24h Le Mans, Dakar), prywatnie mieszkaniec Monako. Byli też inni wielcy mistrzowie związani z niemieckim koncernem, m.in. Carlos Sainz, Luis Moya, Kenneth Eriksson i Juha Kankkunen.

Volkswagen Polo R WRC, Fot: Tomasz Szmandra- Od początku tego roku przeprowadziliśmy bardzo dużo testów i prac rozwojowych. Samochód stawał się coraz lepszy i czułem się w nim coraz bardziej komfortowo. Teraz z niecierpliwością czekam na Rajd Monte Carlo i rywalizację z innymi zawodnikami - mówił Sebastien Ogier.

- Widzę, że wszyscy w Volkswagenie są bardzo zmotywowani. Na testach inżynierowie zbierali dane i słuchali uwag kierowców. Cały czas staramy się poprawiać samochód, więc patrzę w przyszłość bardzo pozytywnie – zapewniał Jari-Matti Latvala, który podobnie jak jego pilot Miikka Anttila, nie mógł jeszcze wystąpić w firmowym stroju Volkswagena, z powodu obowiązującej do końca roku umowy z Fordem.

- W przyszłości moim celem jest mistrzostwo świata. To fantastyczne, że szykuję się do mistrzostw w samochodzie WRC i stoję obok tak znakomitych kierowców, którzy z pewnością wiele mnie nauczą - mówił Andreas Mikkelsen, triumfator zlikwidowanej serii IRC (w Skodzie Fabii S2000), który od Rajdu Portugalii będzie startował trzecim Polo R WRC.

Volkswagen Polo R WRC, Fot: Tomasz Szmandra

Volkswagen Polo R WRC, Fot: Tomasz Szmandra

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Race&Rally (gość)

    No i fajnie. W czasach kiedy inni nie mają kasy na WRC VW od podstaw stworzył nowe auto i zamierza serio powalczyć o tytuł. Parę lat temu dokładnie ten sam manewr zrobili w Dakarze i mieli 3 wygrane z rzędu.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Volkswagen Polo zdjęcia

Volkswagen Polo dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Volkswagen Polo Cena

Części dla marki Volkswagen

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

608 zł