Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Volkswagen Polo R WRC po pierwszych testach (zdjęcia)

Data publikacji: Autor: Karol Biela

Volkswagen Polo R WRC po pierwszych testach (zdjęcia) Volkswagen rozpoczął program testów Polo R WRC - auta, które ma podjąć rywalizowację w mistrzostwach świata w 2013 roku.

Pierwsze jazdy testowe nowym Polo R WRC zakończyły się sukcesem. Członek Zarządu Volkswagena ds. Techniki dr Ulrich Hackenberg oraz dwukrotny rajdowy mistrz świata i zwycięzca „Dakaru” Carlos Sainz pokonali bez problemów pierwsze testowe kilometry w winnicach Veldenz w okolicach Trier, gdzie rozgrywane są ADAC Rallye Deutschland.

Do momentu rozpoczęcia startów w rajdowych mistrzostwach świata FIA (WRC) w 2013 roku Volkswagen będzie intensywnie testował i udoskonalał prawie 300-konne Polo z napędem na wszystkie koła.

Pierwsze Polo R WRC jest prototypem samochodu, który weźmie udział w rajdach i będzie służyło w najbliższych miesiącach jako testowy nośnik różnych podzespołów, na przykład silników, przekładni i elementów zawieszenia. Doświadczenia, które zostaną zebrane, będą wykorzystane przy budowie ostatecznej wersji Polo R WRC.

- W przyszłym roku mamy zaplanowany szeroko zakrojony program testów na asfalcie, szutrze, błocie i śniegu, by jak najlepiej przygotować się do sezonu 2013 - wyjaśniał Kris Nissen, dyrektor Volkswagen Motorsport.

Pierwszego dnia testów dr Ulrich Hackenberg i Carlos Sainz z pilotem Timo Gottschalkiem przejechali około 100 kilometrów na asfaltowym torze o długości 2,8 kilometra. Po pierwszym teście zespół rozpoczął prace nad dostrojeniem silnika i zawieszenia.

- Dołączenie do zespołu tworzącego i testującego nowe Polo R WRC sprawia mi dużą przyjemność, a fakt, że mogłem przejechać nim pierwsze kilometry, to naturalnie duży zaszczyt” – powiedział Carlos Sainz. „Samochód jest jeszcze we wczesnym stadium, ale już teraz sprawia wrażenie bardzo dobrego. Dla całego zespołu – inżynierów, mechaników czy kierowców – jest bardzo ważne, aby móc tak wcześnie poznać realny samochód, móc go testować i udoskonalać - mówił Sainz.

Fot. Volkswagen

Volkswagen Polo R WRC po pierwszych testach (zdjęcia)
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Volkswagen Polo R WRC po pierwszych testach (zdjęcia)

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości