Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38852 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Volkswagen. Silniki z wadliwym oprogramowaniem były produkowane w Polsce

Data publikacji: Autor: (mm)

Fot. Volkswagen Fabryka w Polkowicach produkowała silniki samochodów niespełniające norm ochrony środowiska Euro5 z oprogramowaniem fałszującym wyniki testów.

Silniki EA189, które emitują do 40 razy więcej szkodliwych tlenków azotu, niż przewidują normy, w latach 2011-2015 produkowano w zakładach Volkswagena w Polsce, w Polkowicach. Sprawę afery bada Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Ministerstwo Środowiska, które powołało specjalny zespół.

Redakcja poleca:

Volkswagen Sharan. Jak sprawdza się w trasie?
Najmocniejsze auta hybrydowe
Ubezpieczenie OC. Branża motoryzacyjna chce zmian w przepisach

Przypomnijmy, że afera Volkswagena wybuchała we wrześniu 2015 roku, gdy amerykańska Agencja Ochrony Środowiska EPA ujawniła, że Volkswagen manipulował od 2009 roku pomiarami czystości spalin w samochodach wprowadzanych na rynek USA. Koncern przyznał że nielegalne oprogramowanie było instalowane w samochodach sprzedawanych na całym świecie, w tym Polsce. Ocenia się, że w naszym kraju problemem dotkniętych jest od 140 do 170 tysięcy aut z rynku pierwotnego.

Warto dodać, że we wrześniu do sądu trafi pozew zbiorowy przeciwko koncernowi Volkswagen, przygotowywany przez stowarzyszenie StopVW.pl. Przystąpiło do niego blisko 1,5 tysiąca osób.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • gość (gość)

  od kiedy to silnik ma oprogramowanie? Program jest w komputerze sterującym a tych się w Polsce nie robi

 • P (gość)

  Głos Wielkopolski vel Springer pisze o Polakach jakże... "milutko"! Tako samo jak prasa niemiecka w Niemczech po dojściu Adolfa do władzy o Polakach, Żydach i Cyganach! Ta sama zbitka słowna, epitety, pogarda.

 • andi (gość)

  w polkowicach bylo produkowanych okolo 700000 tys silnikow roczninie,a na wegrzech do 1,5 m ilona rocznie i jeszcze w salzgiter tez byly montowane

 • zyggi (gość)

  wg ogolnie dostepnych informacji oprogramowanie nie bylo wadliwe tylko SPREPAROWANE...boicie sie niemieckich przyjaciol że skryte oszustwo nazywacie wada? hehehhe

 • wrc (gość)

  Właśnie - oprogramowanie nie było WADLIWE. Było całkowicie sprawne i CELOWO sterowało pracą silnika w czasie przeprowadzania testów tak, aby FAŁSZOWAĆ rzeczywiste parametry pracy

 • Richard (gość)

  Ale ci polacy to swinie. Nie dosc ze w czasie wojny budowali i eksploatowali u siebie obozy koncentracyjne za ktore Dobrzy Niemcy jeszcze do dzis musza sie tlumaczyc to znowu psuja opinie Dobrym Niemcom budujac te felerne silniki. Oj polacy/specjalnie z malej litery/ fuj .TO SIE NIE GODZI.

 • Richard (gość)

  Ale ci polacy to swinie. Nie dosc ze w czasie wojny budowali i eksploatowali u siebie obozy koncentracyjne za ktore Dobrzy Niemcy jeszcze do dzis musza sie tlumaczyc to znowu psuja opinie Dobrym Niemcom budujac te felerne silniki. Oj polacy/specjalnie z malej litery/ fuj .TO SIE NIE GODZI.

 • sad (gość)

  Już daj spokój z tymi obozami. Obozy, obozy, obozy. zwykła informacja, a wy polacy (specjalnie mała literą) zachowujecie się jakby ktoś gwałci wam matkę. Macie straszliwe kompleksy i zaniżone poczucie własnej wartości. Dodatkowo syndrom ofiary. Na mandat wystawiany przez niemieckiego policjanta od razu ględzicie o tych obozach wojnach. Kazdy kto ma troche rozumu chciałby, zeby ta fabryka była polska. Niestety nie jest. Jest niemiecka i produkowała silniki z doskonale działającym oprogramowaniem. Nic nie spieprzyli. Udział w aferze jest taki sam jak huty, producenta stali z której powstał nóż, którym zabito człowieka.

 • Rafun (gość)

  Tja, jeszcze napiszcie, że to spisek i działania sabotażowe Polaków. Prawda jest taka, że pracujący Polacy w tych fabrykach, to zwykłe robole a za sznurki pociągają Nieemcy! Zarząd i główne kierownictwo musiało wiedzieć o tym szwindlu! To była zaplanowana akcja. Więc takie wtręty, że to w Polsce te silniki powstawały itp. to rozmywanie rzeczywistej odpowiedzialności.

 • Komentarz usunięty.
 • paljaczki (gość)

  znowu te je_bane paljaczki zjebały szwabską myśl tekno_logicznOM.....

 • Komentarz usunięty.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Volkswagen zdjęcia

Volkswagen dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Volkswagen Cena

Części dla marki Volkswagen

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

608 zł