Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Volkswagen sprzeda Lamborghini i Bentley'a?

Data publikacji: Autor: (kr)

Fot. Lamborghini Według doniesień agencji Reuters, Volkswagen, który przeżywa ostatnio ogromne problemy finansowe, może zdecydować się na sprzedaż jednej ze swoich ekskluzywnych marek. Mówi się m.in. o Lamborghini i Bentley'u.

Fot. LamborghiniPrzypomnijmy, że skandal, związany z zaniżaniem wyników emisji spalin w silnikach diesla, będzie kosztował Volkswagena kilkadziesiąt miliardów dolarów strat. Jakiś czas temu marka zwróciła się o pożyczkę do banków narodowych, na łączną sumę 20 miliardów euro.

Przedstawiciele Reutersa twierdzą, że jeśli Volkswagen będzie miał trudności ze spłatą zaciągniętych pożyczek, władze firmy mogą podjąć decyzję o sprzedaży jednej z marek, która należy do koncernu. Mówi się o Bentley'u, Lamborghini, Ducati lub Bugatti, jednak największe szanse na sprzedaż mają pierwsze dwie firmy.

Oprócz tego rozważana jest też sprzedaż części udziałów w firmie MAN, która nie przynosi firmie większych dochodów.Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości