Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Volkswagen Tiguan po liftingu - premiera w Genewie

Data publikacji: Autor: Piotr Walczak

Volkswagen Tiguan po liftingu - premiera w Genewie Odświeżony Volkswagen Tiguan to kolejne auto, które debiutuje podczas salonu samochodowego w Genewie. W kompaktowym SUV-ie z Niemiec zmieniono m.in. kształt przednich reflektorów i wlotu powietrza do silnika.

Tiguana będzie można zamówić w dwóch wersjach nadwozia - klasycznej i przystosowanej do jazdy po bezdrożach.

VW Tiguan po liftingu został zaprezentowany podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie. W skład jego wyposażenia wejdą systemy wspierające kierowcę, takie jak układ rozpoznający jego zmęczenie, system automatycznie włączający światła drogowe Dynamic Light Assist oraz układ ułatwiający utrzymanie pasa ruchu Lane Assist. Nowością w VW Tiguanie będzie elektroniczna blokada mechanizmu różnicowego XDS.

Trzy z siedmiu oferowanych w Europie silników – wszystkie jednostki to czterocylindrowe silniki z bezpośrednim wtryskiem i turbodoładowaniem – są nowością w ofercie Tiguana. Cztery silniki benzynowe opierają się na technologii TSI i uzyskują moc pomiędzy 122 KM a 210 KM. Trzy silniki wysokoprężne, z technologią TDI, mają moc od 110 KM do 170 KM. Dla nowego Tiguana dostępna będzie opcjonalnie 7-biegowa przekładnia dwusprzęgłowa (DSG).

Samochód pojawi się w sprzedaży w połowie roku. Do tej pory na całym świecie sprzedano 572 tys. sztuk Volkswagena Tiguana.

Volkswagen Tiguan po liftingu - premiera w Genewie
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Volkswagen Tiguan po liftingu - premiera w Genewie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości