Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37020 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Premiery / Samochody osobowe

Volkswagen Tiguan. Początek seryjnej produkcji

Data publikacji: Autor: (ip)

W zakładach Volkswagena w Wolfsburgu z linii montażowej zjechał wczoraj pierwszy egzemplarz Tiguana drugiej generacji / Fot. Volkswagen W zakładach Volkswagena w Wolfsburgu z linii montażowej zjechał wczoraj pierwszy egzemplarz Tiguana drugiej generacji.

W zakładach Volkswagena w Wolfsburgu z linii montażowej zjechał wczoraj pierwszy egzemplarz Tiguana drugiej generacji / Fot. Volkswagen Dyrektor zakładu – Jens Herrmann – stwierdził przy tej okazji: „Początek seryjnej produkcji nowego modelu zawsze jest dla fabryki momentem szczególnym. W ciągu ostatnich miesięcy wraz załogą intensywnie się do niego przygotowywaliśmy – tak, aby nowy Tiguan sprostał wysokim wymaganiom naszych klientów". 

Szef rady zakładowej – Jürgen Hildebrandt: „Nasze koleżanki i koledzy wykonali wspaniałą pracę już w wypadku pierwszego Tiguana, teraz otwieramy kolejny rozdział w pełnej sukcesów historii tego modelu. Załoga zrobiła wszystko, żebyśmy w Wolfsburgu od pierwszego dnia seryjnej produkcji wytwarzali perfekcyjnie dopracowany samochód”.

Zobacz także: Poważne wzmocnienia Barcelony. Arda Turan i Aleix Vidal uprawnieni do gry

Pierwszego Tiguana zaprezentowano podczas wystawy samochodowej IAA we Frankfurcie w 2007 roku. Od chwili rozpoczęcia produkcji w sierpniu 2007 r. na całym świecie powstało ponad 2,8 miliona egzemplarzy tego modelu, z tego ponad 1,6 miliona w Wolfsburgu.

W fabryce w Wolfsburgu w najbliższych miesiącach z taśm będą zjeżdżać Tiguany obydwu generacji, w ciągu roku zakład będzie się jednak przestawiać stopniowo na coraz większą produkcję nowego modelu. Aby zaspokoić wysokie zapotrzebowanie klientów, fabryka Volkswagena w Osnabrück rozpocznie wiosną wytwarzanie Tiguana pierwszej generacji.

W zakładach Volkswagena w Wolfsburgu z linii montażowej zjechał wczoraj pierwszy egzemplarz Tiguana drugiej generacji / Fot. Volkswagen

W zakładach Volkswagena w Wolfsburgu z linii montażowej zjechał wczoraj pierwszy egzemplarz Tiguana drugiej generacji / Fot. Volkswagen

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Volkswagen zdjęcia

Volkswagen dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Volkswagen opinie

Oceń swoje auto

Ogłoszenia z gratka.pl

Volkswagen Cena

Części dla marki Volkswagen

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

608 zł