Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38655 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Samochody / Testy

Volkswagen Touran

Data publikacji: Autor: J.SZM.

 Przemyślane w najdrobniejszych szczegółach wielofunkcyjne wnętrze Volkswagena tourana przeznaczone jest dla osób, które potrzebują pojazdu oferującego dużą przestrzeń i 5 lub 7 miejsc siedzących.

Trzy rzędy foteli pozwalają na dużą elastyczność w kształtowaniu wnętrza i wykorzystania go do wielu zadań. Skonstruowane od nowa przez inżynierów VW fotele przednie są niezwykle ergonomiczne. Podwyższone w stosunku do tradycyjnego samochodu osobowego siedzisko ( 631 mm) oraz odległość między nim a dachem wynosząca 1.020 mm zapewniają odpowiednią swobodę podróżowania. O bezpieczeństwo kierowcy i pasażera dbają, będące na wyposażeniu seryjnym, aktywne zagłówki, przednie i boczne poduszki powietrzne oraz boczne poduszki chroniące głowę.

Schowki i półki
W przedniej części touran ma liczne schowki i półki, które są bardzo użyteczne w życiu codziennym. Pod siedzeniem kierowcy i pasażera jest schowek i szuflada przeznaczona na większe przedmioty. Nad deską rozdzielczą znajduje się kolejny schowek chroniony pokrywą. Praktyczny jest duży schowek z trzema półkami umieszczony na dachu. W konsoli środkowej, pod podłokietnikiem między kierowcą a pasażerem znajduje się kolejny, zamykany schowek. Poniżej radioodbiornika umieszczono jeszcze jedną półkę. Dwa uchwyty na kubki znajdują się obok dźwigni hamulca ręcznego.

Obracane fotele
Trzy ustawione obok siebie i ważące po 16 kg pojedyncze fotele drugiego rzędu można z łatwością przesuwać do przodu i tyłu, obracać, składać lub demontować. W drugim rzędzie siedzeń znajdują się boczne poduszki powietrzne chroniące głowy, wszystkie fotele posiadają trójpunktowe pasy bezpieczeństwa oraz zagłówki. Dwa skrajne fotele wyposażone są w uchwyty Isofix do montowania fotelików dziecięcych. Środkowy fotel może być wykorzystywany jako stół. Na życzenie touran może być wyposażony w trzeci rząd foteli. Dwa pełnowymiarowe fotele, jeżeli akurat nie są potrzebne, można z łatwością schować w podłodze.
W zależności od wersji wyposażenia, VW touran posiada do 39 schowków. W klasycznej , pięcioosobowej konfiguracji część bagażowa ma pojemność 695 litrów. W siedmioosobowym touranie można przewieźć bagaż 121 litrowy. Po wymontowaniu wszystkich foteli drugiego rzędu i schowaniu foteli 3 rzędu w podłodze, maksymalna pojemność wynosi 1.913 litrów.

3 wersje wyposażenia
Touran będzie miał 3 wersje wyposażenia: basis, trendline i highline z jednym silnikiem benzynowym ( 1,6 l. o mocy 115 KM) oraz dwoma wysokoprężnymi: 1,9 TDI o mocy 100 KM i 2-litrowy o mocy 136 KM. Pod koniec b.r. przybędą jeszcze dwa silniki benzynowe. Wszystkie silniki spełniają normę EU 4.

Fot. Volkswagen

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Volkswagen Touran zdjęcia

Volkswagen Touran dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Volkswagen Touran Cena

Części dla marki Volkswagen

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

608 zł