Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37734 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Volkswagen. Tysięczny samochód z polskiej fabryki. Jaki to model?

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

Volkswagen Grand California jeszcze na taśmie produkcyjnej. Fot. Volkswagen Tysięczny Volkswagen Grand California zjechał z taśmy produkcyjnej fabryki we Wrześni. Jubileuszowy model trafi do klienta w Niemczech.

Jubileuszowy model to Grand California 600 z super-wysokim, panoramicznym dachem, napędzany silnikiem 2.0 TDI o mocy 180 KM, w kolorze biało-czerwonym. Samochód wyposażony jest w ośmiobiegową, automatyczną skrzynię biegów, panele solarne oraz 8-calowy ekran dotykowy „Discover Media”. Model z numerem 1000 trafi do klienta w Niemczech.

- Zakład we Wrześni jest jedną z najnowocześniejszych fabryk motoryzacyjnych na świecie. Blisko 1/4 produkcji stanowią samochody z zabudową specjalną, dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta. Jesteśmy dumni z tego, że nasza fabryka jest jedynym miejscem na świecie, w którym produkowany jest model Volkswagen Grand California - mówi Christiane Engel, dyrektor fabryki VW we Wrześni.

Na potrzeby produkcji tego modelu w obszarze zabudów specjalnych Customized Solution powstała specjalna linia montażowa. Produkcja liniowa obejmuje montaż dachu, modyfikacje karoserii oraz montaż końcowy elementów wyposażenia. Auto poddawane jest także testom szczelności w kabinie zraszania oraz pełnej kontroli jakościowej po skończonej zabudowie.

Zobacz także: Jak oszczędzać paliwo?

Czas montażu zabudowy specjalnej z wyposażeniem to około 60 godzin, a każdy pojazd to blisko 1000 specjalnych części do zabudowy. Samochód wyposażany jest m.in. w kuchnię z kuchenką gazową, zlewozmywakiem i lodówką, ogrzewanie wnętrza i podgrzewanie wody, łazienkę z prysznicem i toaletą oraz zbiornik na czystą i brudną wodę.

Głównymi rynkami zbytu dla Grand Californii są: Niemcy, Szwajcaria i Francja, ale także Austria, Hiszpania, Holandia, Polska, Belgia, Dania, Irlandia, Wielka Brytania, Włochy Portugalia i Szwecja.

Model Grand California oferowany jest w dwóch wersjach 600 i 680. Wersja 600 w odróżnieniu do wersji 680 wyposażona jest dodatkowo w panoramiczny dach, pod którym znajduje się drugie łóżko, idealne dla dzieci. Przestronne wnętrze Grand Californii i wbudowane ogrzewanie postojowe, pozwalają na komfortową podróż bez względu na pogodę.

Seryjnie w wyposażeniu Grand Californii znajduje się między innymi Park Pilot oraz system monitorowania boków nadwozia, który dzięki 16 czujnikom dźwiękowym rozmieszczonym w karoserii znacznie zmniejsza ryzyko uszkodzenia nadwozia. Do seryjnego wyposażenia należą również wielofunkcyjna kamera (z przodu) oraz kamera z tyłu, a także w system automatycznego hamowania po kolizji.

Volkswagen Grand California powstał ma modelu Crafter, który zdobył tytuły "International Van of the Year 2017” oraz „Green Van of the Year 2018.

To tutaj jest produkowany Volkswagen ID.3

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Volkswagen Crafter dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Volkswagen Crafter Cena

Części dla marki Volkswagen

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

608 zł