Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37919 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Volkswagen ujawnia model Twin-Up Concept

Data publikacji: Autor: (mm)

Volkswagen Twin-Up Concept / Fot. Volkswagen Volkswagen już niebawem oficjalnie przedstawi nowy model. Twin-Up Concept powinien przypaść do gustu zwłaszcza oszczędnym kierowcom, gdyż auto ma spalać 1,1 l/100 km.

Volkswagen Twin-Up Concept / Fot. Volkswagen Samochód napędzany jest za pomocą silnika elektrycznego o mocy 47 KM, który połączony jest z jednostką wysokoprężną o pojemności 800 cc, generującą także 47 KM mocy. Korzystając tylko z silnika elektrycznego będziemy mogli przejechać dystans 50 km. Napęd natomiast jest przekazywany za pomocą siedmiobiegowej skrzyni z podwójnym sprzęgłem.

Aby rozpędzić się do 100 km/h, auto potrzebuje 15,7 sekundy, a maksymalnie możemy osiągnąć 140 km/h. Jego główną zaletą jest niskie spalanie, które ustalone zostało na poziomie 1,1 l/100 km. Emisja CO2 wynosi 27 g/km.

Premiera wersji koncepcyjnej modelu Twin-Up ma odbyć się podczas zbliżających się targów motoryzacyjnych w Tokio. Odbędą się one w dniach od 23 listopada do 1 grudnia 2013 roku.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Tagi:

Komentarze

  • gość (gość)

    Oto praktyczne zastosowanie napędu z koncepcyjno / małoseryjnego Volkswagena XL1 który spala poniżej 1 litra ON na 100 km. Wiadomo że na XL1 Volkswagen nie zarobi ale za to napęd może trafić do Up! czy nawet do Polo.

  • alan2

    Jeżeli cena będzie przystępna a myślę że będzie to przy takim spalaniu może okazać sie hitem

  • gość (gość)

    sądzę że cena nie będzie przystępna. Oczywiście auto może się nieźle sprzedawać z uwagi na swoje techniczne zaawansowanie, lans na hybrydy itp. ale nie wierzę że cena będzie przystępna ;-)

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Volkswagen up! zdjęcia

Volkswagen up! dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Volkswagen up! Cena

Części dla marki Volkswagen

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

608 zł