Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Volkswagen Up! - konkurencja dla Fiata Pandy. Zobacz zdjęcia

Data publikacji: Autor: Sławomir Draguła

Volkswagen Up! - konkurencja dla Fiata Pandy. Zobacz zdjęcia Volkswagen ma nowy model. To miejski samochód o nazwie Up!. Ma niewielkie wymiary (3,54 długości, 1,64 m szerokości) i miejsca dla czterech osób.

Stworzony do poruszania się po mieście mały Volkswagen Up! jest całkowicie nową konstrukcją. Pod koniec roku pojawi się w Europie, potem sukcesywnie w innych krajach na kolejnych kontynentach.

 

VW Up! będzie miał trzy wersje wyposażeniowe. Podstawowa to Take Up!, druga wersja - bardziej komfortowa - to Move Up! i najwyższa: High Up!.

Nowy Volkswagen Up! - zobacz zdjęcia 

W Volkswagenie Up! zadebiutuje nowa generacja trzycylindrowych silników benzynowych o pojemności jednego litra. Mają one moc 44 kW/60 KM i 55 kW/75 KM. Średnie zużycie paliwa w wersji BlueMotion Technology (m.in. system Start-Stop) wynosi 4,2 l/100 km (60 KM) i 4,3 l/100 km (75 KM).

 

Oba litrowe silniki emitują poniżej 100 g/km CO2. W późniejszym terminie ofertę wzbogaci silnik zasilany gazem LPG o mocy 50 kW/68 KM. Średnie zużycie gazu wynosi 3,2 kg/100 km i odpowiada wartości CO2 na poziomie 86 g/km.

W wersji z BlueMotion Technology wersja napędzana gazem będzie emitowała zaledwie 79 g/km CO2. Na 2013 rok zaplanowany jest także VW Up! z napędem elektrycznym.

Nowym rozwiązaniem technologicznym w dziedzinie bezpieczeństwa jest opcjonalna funkcja awaryjnego hamowania w mieście. Aktywuje się ona automatycznie przy prędkości poniżej 30 km/h i za pomocą czujnika laserowego rozpoznaje niebezpieczeństwo kolizji.

Zależnie od prędkości i sytuacji funkcja hamowania awaryjnego może zminimalizować skutki wypadku, a w niektórych przypadkach pozwoli nawet uniknąć zderzenia.

Nowy Chewrolet Aveo sedan - premiera w Genewie
 
Volkswagen Up! z długością 3,54 metra i szerokością 1,64 metra należy do najmniejszych czteroosobowych samochodów. Jego wysokość to 1,48 metra. Na długość auta składają się małe zwisy przedni i tylny i długi rozstaw osi (2,42 metra).

Bagażnik ma pojemność 251 litrów, to wynik powyżej średniej w tej klasie aut. Po całkowitym złożeniu tylnej kanapy pojemność wzrasta do 951 litrów.

 

Volkswagen Up! na początku będzie dostępny z trzydrzwiowym nadwoziem. Kilka miesięcy po premierze ma się pojawić wersja pięciodrzwiowa. Inne samochody o podobnych wymiarach - jak Fiat Panda, Peugeot 107, Toyota Aygo, Citroen C1 - mają pięciodrzwiowe nadwozie.

Volkswagen Up! - konkurencja dla Fiata Pandy. Zobacz zdjęcia
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Volkswagen Up! - konkurencja dla Fiata Pandy. Zobacz zdjęcia

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości