Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Volkswagen wstrzymuje produkcję Passatów z silnikiem diesla

Data publikacji: Autor: (kr)

Volkswagen Passat USA / Fot. Volkswagen Produkcja Volkswagenów Passatów z silnikami diesla w fabryce w Chattoga w USA została wstrzymana. Taką informację potwierdził rzecznik znajdującego się w Tennessee zakładu.

Volkswagen Passat USA / Fot. VolkswagenFabryka twierdzi, że proces jest tylko przejściowy, jednak nie poinformowano, kiedy dokładnie Volkswagen Passat powróci na linie produkcyjne.

Od stycznia do końca września tego roku sprzedaż Passatów w Stanach Zjednoczonych spadła o 12 procent, w porównaniu z rokiem 2014. Jednak co ciekawe, w październiku wzrosła ona aż o 25 procent, porównując do października 2014 r.

O tym się mówi: Konflikt Lewandowskiego i Robbena? Tak twierdzą niemieckie media [WIDEO]

Przypomnijmy, że we wrześniu Volkswagen przyznał się do manipulowania wynikami emisji spalin w samochodach z czterocylindrowymi silnikami diesla, o pojemności 1.6 i 2.0 litra. W listopadzie Agencja Ochrony Środowiska wykryła również przypadki manipulacji w autach z 3-litrowymi dieslami.

Według szacunków, na całym świecie problem dotyczy około 11 milionów samochodów. Volkswagenowi grożą wielomiliardowe kary.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • VW (gość)

    A AMERYKANIE NIE KANTUJA CHEWROLET CRUZ MIAŁ PALIC 8.5L A PALI JAK SMOK PRAWIE 13L I GDZIE TU SPRAWIEDLIWOSC ???? CZEPIACIE SIE MARKI VW O 1L SPALANIA WIECEJ -SMIECHU WARTE TO CO MAM KUPIC JAPONCA GDZIE W TRAKCIE JAZDY WYBUCHAJA PODUSZKI POWIETRZNE MAZDA HONDA ITP O TYM SIE NIE PISZE I NIE ROBI AFERY ... VW BEDZIE GÓRA I WYJDZIE NA SWOJE POZ DLA VW

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości