Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody osobowe

Volkswagen wyprodukuje Jettę CC?

Data publikacji: Autor: (pp) źródło: Autocar

Fot. Volkswagen W trakcie zakończonych już targów samochodowych w Genewie, szefowie Volkswagena potwierdzili swoje plany dotyczące stworzenia całkowicie nowego modelu opartego na kompaktowym sedanie Jetta. Auto miałoby być oferowane zarówno w USA, jak i Europie.
Fot. Volkswagen Plan Volkswagena obejmuje poszerzenie oferty luksusowych sedanów o najmniejszego z nich - Jettę CC. Podobnie jak w przypadku widocznego na zdjęciu Passata CC, auto miałoby być czteroosobowym sedanem oferującym najwyższy standard wykończenia i wyposażenia, jaki jest dostępny w pojazdach tej niemieckiej marki.

Jak wynika z badań Volkswagena w USA, zapotrzebowanie na tego typu pojazd w Ameryce jest duże, dlatego też głównym rynkiem zbytu dla nowej odmiany Jetty ma być przede wszystkim kontynent północnoamerykański. Niewykluczone jednak, że poza Europą, auto trafi również do Chin.

Powodem takiej decyzji jest wzrost zainteresowania autami typu sedan w tym kraju. Tylko w 2011 roku Volkswagen sprzedał w Chinach prawie 900 tys. samochód z takim nadwoziem. Dla porównania, w 2009 roku liczba ta nie przekroczyła 700 tys.

Jetta CC będzie rywalizowała na rynku z Audi A3 w wersji sedan, jak również Mercedesem CLC. Pierwszy prototyp luksusowego kompaktu Volkswagena zostanie zaprezentowany już podczas kwietniowego salonu samochodowego w Pekinie. Wersja produkcyjna pojawi się w salonach sprzedaży nie wcześniej, niż w 2014 roku.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Mecenas (gość)

    Volkswagen CC (dawny Passat CC) sprzedaje się bardzo dobrze, w USA niezłe wyniki ma też nowa Jetta ale faktem jest że jest ona tam autem postrzeganym jako zwykły sedan w dobrej cenie i nic poza tym. Dlatego pomysł na stworzenie nieco bardziej "wypasionej" i bardziej elegancko wystylizowanej wersji Jetta CC jest całkiem niezły. W europie takie auto też mogłoby sie lepiej sprzedawać niż zwykła Jetta

  • Taaa! Jaaasne!!! (gość)

    A w reklamie zaprezentuje go ten trzesacy sie bramowy!

  • Astra kontra Jetta (gość)

    Taka wypasiona Jetta mogłaby być konkurencją dla Astry sedan, bo obecna Jetta w porównaniu z nową Astrą sedan wypada dość blado.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości