Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37927 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Volkswagen zawarł ugodę. Zapłaci miliardy dolarów kary

Data publikacji: Autor: (mm) US CBS/x-news

Fot. Archiwum Volkswagenem zawarł ugodę z władzami Stanów Zjednoczonych, w ramach której niemiecki koncern zapłaci 4,3 miliarda dolarów tytułem sankcji karnych za fałszowanie i tuszowanie pomiarów toksyczności spalin w autach z silnikami wysokoprężnymi.

 - Przez trzy najbliższe lata koncern będzie poddany niezależnemu nadzorowi, strzegącemu etyki i zgodności z przyjętymi normami. To ogłoszenie nie oznacza, że nasze śledztwo zostało zakończone. Nadal będziemy przyglądać się próbom zmylenia konsumentów i oszukania rządu podjętym przez Volkswagena. Będziemy szukać osób odpowiedzialnych za manipulacje i dyrygowanie tą destrukcyjną konspiracją - powiedziała Gina McCarthy, przewodnicząca Agencji ds. Ochrony Środowiska (EPA).

Przewidziana kara jest najwyższą jaką rząd USA kiedykolwiek nałożył na firmę motoryzacyjną. W budżecie Volkswagena na likwidację skutków afery zarezerwowano 18 mld euro, ale suma to może być niewystarczająca.

Redakcja poleca:

Jak eksploatować auto z filtrem cząstek stałych?
Ulubione auta Polaków w 2016 roku
Fotoradarowe rekordy

Przypomnijmy, że zamieszanie związane z niemieckim koncernem zaczęło się w połowie września 2015 roku. Ujawniono, iż amerykańska Agencja Ochrony Środowiska (EPA) podejrzewa Volkswagena o manipulowanie wynikami pomiaru spalin. Kilka dni później Volkswagen potwierdził, że instalował w swoich samochodach nielegalne oprogramowanie. Oprogramowanie znajduje się w ok. 11 mln pojazdów na całym świecie, w tym w ok 140 tys. samochodów na polskim rynku.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Volkswagen zdjęcia

Volkswagen dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Volkswagen Cena

Części dla marki Volkswagen

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

608 zł