Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Volkswageny na Rajdzie Dakar

Data publikacji: Autor: Marek Loos - Głos Wielkopolski

Volkswagen podejmuje wyzwanie "Dakar". W tym najtrudniejszym na świecie wyścigu o długości 11 000 kilometrów z Paryża do Dakaru po raz pierwszy wezmą udział dwa Race-Touaregi z napędem na cztery koła.

 

Race-Touareg narodził się w Wolfsburgu, gdzie Volkswagen zbudował swój najnowszy sportowo-rajdowy wehikuł w czasie niepełnych siedmiu miesięcy. Samochód, który aktualnie pokonuje pustynię, został wyposażony w napęd na cztery koła, pięciocylindrowy silnik wysokoprężny TDI o mocy ponad 170 kW oraz w zoptymalizowaną wytrzymałościowo karoserię z włókna węglowego ściśle związaną z przestrzenną ramową konstrukcją z rur stalowych.

 

Volkswagen oddał maszyny w ręce bardzo doświadczonych kierowców. Zaufał dwóm zwycięzcom rajdu Dakar. Za kierownicą Race-Touaregów zasiądą: Jutta Kleinschmidt (Dakar 2001) i Bruno Saby (Dakar 1993). Ich wspólny bilans zwycięstw to siedem wygranych wyścigów - maratonów i wiele innych sukcesów. Fabrizia Pons jest pilotem Jutty Kleinschmidt, Matthew Stevenson pilotuje Bruno Saby.

 

Trwający aktualnie Rajd Dakar 2004 jest dla modelu Race-Touarega przygotowaniem do sezonu 2005. Afrykańska przygoda stanowi 11.000 kilometrów ciągłego stresu. Dyrektor działu Volkswagen Motorsport – Kris Nissen wyznaczył swojemu zespołowi ambitny cel. Obydwa Race-Touaregi, które są całkowicie nowymi pojazdami, powinny 18 stycznia 2004 przejechać w Senegalu linię mety. Załoga Volkswagena zbiera doświadczenia do startu w Rajdzie Dakar 2005.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości