Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37011 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Akcje serwisowe

Volkswageny UP! do serwisu

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot: Volkswagen Volkswagen UP!, wyprodukowane w okresie pomiędzy 14 stycznia a 19 marca 2013 r. w Niemczech, mogą stwarzać zagrożenie dla użytkowników.

W niektórych samochodach marki Volkswagen UP! zostały zamontowane sterowniki poduszek bezpieczeństwa posiadające Fot: Volkswagennieprawidłowo sparametryzowane oprogramowanie. W takich sterownikach nieaktywna jest funkcja diagnozy czujników zderzenia bocznego, co powoduje, że ewentualne zakłócenia i błędy w systemie bocznych poduszek bezpieczeństwa nie mogą zostać rozpoznane. Ponadto brak diagnozy powoduje, że w przypadku wystąpienia zakłócenia, nie zaświeci się lampka kontrolna poduszek bezpieczeństwa. W konsekwencji w przypadku zderzenia, poduszki bezpieczeństwa i napinacze pasów bezpieczeństwa mogą nie zadziałać lub zadziałają z opóźnieniem.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest 480 samochodów marki Volkswagen UP!.  Lista numerów VIN w załączniku.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • 000bryan (gość)

    To już nie norma kolejnych akcji serwisowych aPLAGApopieprzonych takich akcji serwisowych róźnych marek(jeśli nie prawie wszystkich)i moim zdaniem by ukrócić totalny proceder takich akcji z niedbalstwa producentów,należałoby po usunięciu nawet najmniejszej ustereczki,producent danego auta obowiązkowo musiałby zwrócić pieniądze nabywcy w 7 dni zwrot od50%zwyż bez żadnego"ale"i szemrania+zapłacić równowartość składki ubezpieczeniowej zapłaconego przez właściciala/li usterkowego pojazdu.Wtedy może zaczną produkowaćRZETELNIEswe produkty bo coraz bardziej niby bezpieczniejsze pojazdy stają sięSZMELCEMszrotowym(producenci za bardzo skupiają się naWYGLĄDnp.najnowsze Clio,naKOMFORTnp.nieprawdopodobne szybkie zużycie zawieszeń wielowachaczowych np.AudiiA4,ŚkodaOctaviaIIIz silnikiem1,8-b.wysoki koszt napraw,naOSIĄGACHnp.brak odpowiedniej odporności materiałowej turbosprężarek czy nadmierne np."wyżyłowanie"silników z downsanzingiem).Najlepiej nie kupować nówek dopóki producenciNIE OPAMIĘTAJĄ SIĘ.

  • Wojti (gość)

    Tak traktuje VW klienta jeśli zgłasza reklamację samochodu wartego 250tyś https://www.facebook.com/vwdlanaiwnych

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Volkswagen up! zdjęcia

Volkswagen up! dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Volkswagen up! opinie

Oceń swoje auto

Ogłoszenia z gratka.pl

Volkswagen up! Cena

Części dla marki Volkswagen

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

608 zł