Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Volkswageny z nawigacją GPS i komputerem pokładowym po polsku

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

Volkswageny z nawigacją GPS i komputerem pokładowym po polsku W Volkswagenach produkowanych od czerwca br. wprowadzony zostanie język polski do obsługi komputera pokładowego i nawigacji GPS.

Nawigacje, które oprócz komputera pokładowego zostaną spolszczone, to modele RNS 315 oraz RNS 510. Ten pierwszy system posiada kolorowy ekran dotykowy o przekątnej pięciu cali (400 x 240 pikseli), czytnik kart SD i podwójny tuner radiowy. Karta SD może służyć zarówno do zapisywania danych nawigacji (jako kopii z nawigacyjnych CD) lub plików MP3 z muzyką. Urządzenie oferowane jest z ośmioma głośnikami.

System RNS 510 posiada większy, 6,5-calowy ekran dotykowy, dysk twardy o pojemności 30 GB oraz umożliwia odtwarzanie płyt DVD. Oba systemy można połączyć z systemami telefonicznymi, które również obsługiwane będą w języku polskim.

Testujemy: VW Polo – odchudzony Golf

Volkswageny, w których niebawem dostępny będzie język polski, to Polo, Golf, Golf Plus, Golf Variant, Golf Cabrio, Jetta, Scirocco, Eos, Touran, Passat, Passat Variant, Passat CC i Sharan.

Dotyczy to samochodów produkowanych od czerwca bieżącego roku, tzn., że wszystkie powyższe modele zamawiane teraz w salonach będą wyprodukowane z komputerem pokładowym komunikującym się z kierowcą w języku polskim.

Wyjątkiem są Golfy Varianty i Jetty produkowane w Meksyku, w których zmiany zostaną wprowadzone z miesięcznym opóźnieniem.

Język polski komputera pokładowego oraz nawigacji jest już od dawna dostępny m.in. w Fordach i Oplach.

Wojciech Frelichowski

Volkswageny z nawigacją GPS i komputerem pokładowym po polsku
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Volkswageny z nawigacją GPS i komputerem pokładowym po polsku

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości