Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38650 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Volvo. Nowa usługa dla aut elektrycznych. Ma usprawnić ładowanie pojazdu

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Volvo Kierowcy w elektrycznych modeli Volvo Recharge w Europie wkrótce będą mieli łatwy dostęp do ponad 200 000 punktów ładowania. Dzięki współpracy z firmą Plugsurfing, kierowcy Volvo będą mogli łatwiej uzupełnić energię i bezpieczniej podróżować po naszym kontynencie.

Dzięki umowie z Plugsurfing, Volvo Cars eliminuje największą przeszkodę powstrzymującą kierowców aut elektrycznych przed odbywaniem dalszych podróży. W Europie działa wielu operatorów ładowarek. Plugsurfing je scala i sprawia, że możemy udać się w podróż z lekkim sercem.

Plugsurfing to jedna z wiodących firm, która zintegrowała liczne, lokalne subskrypcje i karty dostępowe do poszczególnych ładowarek w różnych krajach. Konto Plugsurfing, które będzie dołączane do każdego w pełni elektrycznego modelu Volvo Recharge w Europie, zapewnia dostęp do wielu lokalnych sieci ładowania w całej Europie, umożliwiając bezproblemową podróż przez wiele krajów samochodem elektrycznym. Platforma Plugsurfing może być w przyszłości rozbudowana o kolejne funkcje.

Zobacz także: Prawo jazdy. Czy można zobaczyć nagranie z przebiegu egzaminu?

Klienci będą mogli ładować samochód za pomocą karty zbliżeniowej lub aplikacji na telefon. Sieć obejmuje 200 000 punktów ładowania w 38 krajach europejskich. Wszystkie opłaty i transakcje są scalane.

Dzięki aplikacji Plugsurfing lub systemowi opartemu na Androidzie, klienci elektrycznych Volvo mogą filtrować punkty ładowania według lokalizacji, dostępności w czasie rzeczywistym i prędkości ładowania. Aplikacja pokazuje również informacje o cenie za kilowatogodzinę dla każdego punktu ładowania, dzięki czemu proces jest łatwy i przejrzysty.

Podobnie jak Volvo Cars, Plugsurfing kładzie duży nacisk na zrównoważony rozwój, ponieważ stale rozwija swoją sieć dostawców, a firma priorytetowo traktuje dostawców, którzy korzystają z odnawialnych źródeł energii.

Volvo Cars rozpocznie wprowadzanie usługi Plugsurfing począwszy od elektrycznego XC40 Recharge P8. Jego dostawy rozpoczną się jeszcze w tym roku.

XC40 Recharge P8 jest pierwszym w pełni elektrycznym modelem Volvo. To czteronapędowe auto oferuje zasięg ponad 400 km (WLTP) na jednym ładowaniu. Jego moc wynosi 408 KM. Akumulator ładuje się do 80 procent swojej pojemności w 40 minut, jeśli korzystamy z szybkiego ładowania prądem stałym.

W nadchodzących latach firma Volvo Cars będzie nadal wprowadzać dodatkowe modele w pełni elektryczne. Do 2025 r. 50% jej sprzedaży będą stanowiły samochody w pełni elektryczne, a pozostałą część – hybrydy.

Zobacz także: Nie pamiętasz o tej zasadzie? Możesz zapłacić 500 zł

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Volvo zdjęcia

Volvo dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Volvo Cena

Części dla marki Volvo

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

899 zł