Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Volvo po zmianach

Data publikacji: Autor: łm

fot. Volvo Podczas rozpoczynających się właśnie Targów Motoryzacyjnych w Birmingham (Wielka Brytania) Volvo zaprezentuje zmienione modele S60, V70 i XC70.

fot. Volvo Auta przynależą do roku modelowego 2005.
 
W modelach Volvo zastosowano nowe rozwiązania. Są wśród nich system BLIS (Blind Spot Information System), eliminujący za pomocą kamer martwe pola widoczności z tyłu, szyby boczne i lusterka wsteczne, które utrzymują dobrą widoczność podczas fot. Volvo opadów deszczu oraz możliwość wyłączania czołowej poduszki powietrznej pasażera.

 

System BLIS uruchamia się po przekroczeniu 10 km/h. Za pomocą kamer zamontowanych w lusterkach bocznych, system potrafi rozpoznać czy w monitorowanych strefach wokół samochodu, pojawił się inny pojazd. BLIS reaguje w dzień i w nocy, ale tylko na obiekty poruszające się z prędkością o 20 km/h mniejszą i nie więcej niż 70 km/h większą od samochodu, w którym jest zamontowany.

 

fot. Volvo Dzięki specjalnemu rodzajowi szkła na szybach drzwi przednich oraz lusterkach bocznych, osiadające na ich powierzchni krople wody nie ograniczają widoczności. Woda zebrana na szybach zostaje zdmuchnięta wraz z pędem powietrza podczas jazdy. Natomiast w przypadku lusterek woda rozprasza się równomiernie nie zakłócając odbicia.

 

Z kolei system PACOS (Passenger Airbag Cut-Off Switch) umożliwia odłączenie czołowej poduszki powietrznej pasażera za pomocą kluczyka do wyłącznika zapłonu.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości