Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38367 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Volvo podsumowuje sprzedaż. Jakie wyniki w I połowie 2016 roku?

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. Volvo Volvo Cars ogłosiło wyniki finansowe osiągnięte w pierwszej połowie 2016 roku. Zysk operacyjny wyniósł w tym okresie 5,59 mld koron szwedzkich, co oznacza trzykrotny wzrost w porównaniu do pierwszej połowy 2015 roku (wtedy było to 1,66 mld SEK). Przychody firmy wzrosły analogicznie z 75,215 do 83,647 mld koron.

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku sprzedano o 10,5% więcej aut niż w tym samym okresie ubiegłego roku. W pierwszym półroczu Volvo przekazało klientom 256 563 pojazdów, a wzrost sprzedaży był widoczny na trzech najważniejszych dla marki rynkach. W Europie sprzedaż wzrosła o 10,3 %, w Stanach Zjednoczonych aż o 24,8 %, a w Chinach o 6,3 %. (wszystkie te dane dotyczą zestawienia I-VI.2016 vs I-VI.2015).

Redakcja poleca:

Volkswagen Sharan. Podróże to jego żywioł
Najmocniejsze auta hybrydowe
Ubezpieczenie OC. Branża motoryzacyjna chce zmian w przepisach

- Te liczby pokazują, że zmiany dokonane w Volvo Cars zaczynają wzmacniać naszą markę – powiedział Håkan Samuelsson, prezes Volvo Cars. Ważnym elementem tego sukcesu jest model XC90. W pierwszym półroczu 2016 roku znalazł on 43911 nabywców, a od chwili premiery w 2015 roku – 84 532. Ten rezultat jest lepszy od pierwotnych założeń. Trend wzrostowy w drugiej połowie roku będą kontynuować najnowsze modele S90 i V90.

- Dobre wyniki finansowe, rosnący zysk operacyjny oraz harmonogram wprowadzania nowych modeli pozwala mi stwierdzić z pełnym przekonaniem, że bieżący rok będzie rekordowy pod względem sprzedaży i rentowności – dodał Hakan Samuelson. Tym samym Volvo Cars wypełnia swoją wcześniejszą zapowiedź gruntownej zmiany biznesowej i organizacyjnej, która wzmocni pozycję naszej firmy jako globalnego producenta samochodów segmentu premium.

 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • goliath (gość)

    Szkoda tylko że Volvo jest już od dawna w rękach chińczyków

  • Rzecznik Volvo (gość)

    Szanowni Państwo, Volvo to szwedzka marka. Główna fabryka samochodów znajduje się z dzielnicy Göteborga - Torslanda. Wspomniane zakłady opuszczają modele S60, S80, V60, V70, XC70 oraz XC90. Załogę fabryki stanowią szwedzcy inżynierowie. Dzięki temu, Klienci marki nadal otrzymują, to z czego słyną samochody Volvo - bezpieczeństwo, trwałość, niezawodność i komfort.

  • Tomek (gość)

    @goliath co Ty gadasz. Przecież Volvo jest nadal Szwedzkie. Oni dostali chiński kapitał bo chińczycy mają kasę więc zainwestowali. Volvo teraz ma możliwość rozwoju, co zresztą widać bo działa niesamowicie w tym roku, a Chińczycy w związku z tym że zainwestowali mają kasę :D

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Volvo zdjęcia

Volvo dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Volvo Cena

Części dla marki Volvo

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

899 zł