Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37266 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Volvo S60 deklasuje rywali w testach zderzeniowych IIHS

Data publikacji: Autor: (ip)

Volvo S60, Fot: Volvo Amerykański instytut bezpieczeństwa IIHS (Insurance Institute for Highway Safety) przeprowadził nowe testy zderzeń czołowych kluczowych samochodów z segmentu D. W testach wzięło udział m.in. Volvo S60, które nie tylko zwyciężyło w zestawieniu sumarycznym, ale również wygrało w prawie wszystkich kategoriach, tym samym deklasując niemieckich rywali.

Nowe testy IIHS różni od Euro NCAP rodzaj uderzenia. W teście przeprowadzonym przez amerykański instytut auto uderza w Volvo S60, Fot: Volvosztywną barierę  z prędkością 64 km/h, tylko ¼  przodu samochodu. Z kolei w Euro NCAP 40% przodu auta uderza w barierę odkształcalną. Ta 15-procentowa różnica diametralnie wpływa na wyniki testów zderzeniowych.

W nowym teście IIHS, tylko Volvo S60 oraz Acura TL, niedostępna na polskim  rynku zostały dobrze ocenione  i otrzymały najwyższy wynik pod kątem zachowania jednolitej struktury auta. To przełożyło się również na zestawienie sumaryczne, w którym Volvo otrzymało najlepszą notę – „Good”.

Niemieccy konkurenci Volvo nie wypadli już tak dobrze. Zarówno Audi A4, jak i Mercedes klasy C nie zaliczyły testu, co oznacza, że nie zapewniają odpowiedniej ochrony dla kierowcy i pasażerów. Oba modele otrzymały notę – „Poor”. Nieco lepiej wypadło BMW serii 3, które zapewnia marginalną ochronę osób znajdujących się w środku auta. Całkowita nota tego samochodu to – „Marginal”.

Wyniki nowych testów IIHS potwierdziły, że nasze auta świetnie wypadają zarówno w standardowych testach Euro NCAP, jak i w każdy innych próbach zderzeniowych. To kolejny dowód na to, że samochody Volvo zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa – powiedział Mariusz Nycz, Dyrektor Marketingu i PR w Volvo Auto Polska.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • opoka

    Dla tych co się motoryzacją interesują nie jest to nic zaskakującego, Volvo słynie z perfekcji w dziedzinie bezpieczeństwa i potwierdza to się także w tym teście.

  • opoka

    Dla tych co się motoryzacją interesują nie jest to nic zaskakującego, Volvo słynie z perfekcji w dziedzinie bezpieczeństwa i potwierdza to się także w tym teście.

  • Jules (gość)

    ten raport napewno wywoła niemałe zamieszanie i podważy wiarygodność testów NCAP w których ostatnio gwiazdki rozdawane są bardzo hojnie

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Volvo S60 zdjęcia

Volvo S60 dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Volvo S60 opinie

Oceń swoje auto

Ogłoszenia z gratka.pl

Volvo S60 Cena

Części dla marki Volvo

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

899 zł