Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Volvo S60 i V60 zwyciężają w swojej klasie

Data publikacji: Autor: (ip)

W raporcie samochodów używanych Dekra 2017 Volvo S60/V60 zwycięża w klasie średniej wielkości samochodów. Nie jest to pierwszy sukces szwedzkiego modelu – staje na najwyższym stopniu podium już po raz trzeci!

fot. Volvo W raporcie samochodów używanych Dekra 2017 Volvo S60/V60 okazały się najmniej zawodnymi modelami klasy średniej. Nie jest to pierwszy sukces szwedzkiej limuzyny – staje na najwyższym stopniu podium już po raz trzeci!

Raport awaryjności Dekra jest jednym z trzech przeprowadzanych w Niemczech, obok TUV i GTU. Dekra jest druga pod względem ilości badanych aut – sprawdza 15 milionów samochodów w przeciągu dwóch lat, co gwarantuje miarodajność danych statystycznych. W tegorocznym zestawieniu uwzględniono ponad 500 modeli samochodów.

Redakcja poleca:

Policja z nową metodą walki z łamiącymi przepisy drogowe?
Ponad 30 tys, zł za złomowanie starego auta
Audi zmienia oznaczenie modeli na... stosowane wcześniej w Chinach

Standardy klasyfikacji

Raport tradycyjnie wyróżnia 9 klas pojazdów – od samochodów małolitrażowych aż po auta dostawcze. W tegorocznym, dziesiątym, zestawieniu Dekra wystąpiły jednak pewne zmiany. Po raz pierwszy raport obejmuje wyniki analizy w oparciu o przebieg, a nie wiek pojazdu, jak było dotychczas. Uważamy, że w odniesieniu do usterkowości ważniejszy od roku produkcji jest przebieg – podkreśla Guido Kutschera, członek zarządu spółki Dekra Automobil GmbH. Rozróżniono trzy zakresy przebiegu: od 0 do 50 000 km, od 50 001 do 100 000 km oraz od 100 001 do 150 000 km.

Jakość w liczbie – wskaźnik DMI

Zobacz także: Renault Megane Grandtour w naszym teście Jak

Jak sprawdza się Hyundai i30?

fot. Volvo" />Od lat ocenie jakościowej ocenie samochodów służy wskaźnik usterkowości Dekra – DMI. Przy jego obliczaniu brana jest pod uwagę liczba samochodów bez istotnych usterek oraz z poważnymi usterkami. Uzyskany wynik porównywany jest z wartością średnią, obliczoną dla danej klasy.

Najlepsi w swojej klasie

W raporcie samochodów używanych Dekra 2017 Volvo S60/V60 zwycięża w klasie średniej wielkości samochodów. Nie jest to pierwszy sukces szwedzkiego modelu – staje na najwyższym stopniu podium już po raz trzeci!

fot. VolvoWprowadzona przez Volvo na rynek w 2010 roku seria klasy średniej S60/V60, mimo upływu lat, nie ustępuje miejsca młodszym modelom konkurencji i już po raz trzeci otrzymując tytuł Zwycięzcy Klasy Średniej Raportu Dekra.

Tytuł „Najlepszy we wszystkich klasach” przypadł, podobnie jak w roku ubiegłym, Audi A6. Tytuł ten zdobywa pojazd dowolnej klasy z najlepszym średnim wskaźnikiem usterkowości wg Dekra we wszystkich trzech zakresach przebiegu. Kolejne miejsca zajmują: Mercedes-Benz klasy E oraz Volvo S60/V60.

Na drodze Volvo klasy średniej charakteryzuje się dynamicznym prowadzeniem i precyzyjnym zachowaniem podczas kierowania. Wyważony, dopasowany układ jezdny oferuje dobry komfort amortyzacji. Nie dziwi również oferowany bogaty pakiet bezpieczeństwa – w końcu Volvo to prekursor i lider bezpieczeństwa w motoryzacji. Pakiet obejmuje m.in. asystenta hamowania awaryjnego City z detekcją pieszych, system ostrzegania przed sennością, asystenta toru jazdy, adaptacyjne tempomaty oraz wskaźnik ograniczenia prędkości.

Właśnie te cechy: niezawodności, perfekcyjne wykończenie i wysoki standard bezpieczeństwa zagwarantowały serii S60/V60 pierwsze miejsce w rankingu. Również wzrost przebiegu nie powoduje gorszego pozycjonowania modelu.

Poniżej pełne zestawienie zwycięzców raportu Dekra 2017 w poszczególnych klasach:

Klasa pojazdu

Zwycięzca

DMI

Mini/małolitrażowe

Honda Jazz

74,6

Klasa kompakt

BMW serii 1

86,3

Klasa średnia

Volvo S60/V60

89,4

Wyższa klasa średnia/wyższa klasa

Audi A6

94,6

Sportowe/kabriolety

Audi TT

81,1

Terenowe/SUV

Audi Q5

89,3

Vany

Ford C-Max/Grand C-Max

80,0

Małe samochody dostawcze

Mercedes-Benz Vito/Viano

67,0

Samochody dostawcze

Renault Master

63,0

 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • danielewski.Adam (gość)

    Volvo ogólnie może pochwalić się na prawdę dobrymi samochodami. Często pożyczam nowe modele w Panek i zwłaszcza te ostatnie bardzo zaskakują swoimi możliwościami.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości