Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39049 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Wiadomości / Technologia

Volvo. Spotify bez konieczności podłączania smartfona

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. Volvo Marka Volvo ogłosiła, że jej najnowsze samochody będą obsługiwały aplikację muzyczną Spotify, która bije obecnie rekordy popularności. Już wiosną użytkownicy XC90 oraz nadchodzących modeli S90 i V90 będą mogli skorzystać ze strumieniowania muzyki ze Spotify bez konieczności podłączania smartfona. Volvo to pierwszy producent samochodów, który zaoferuje tę usługę we wszystkich krajach, gdzie ta aplikacja działa.

Fot. Volvo Integracja Spotify z menu samochodu to efekt współpracy szwedzkich inżynierów ze specjalistami stojącymi za rozwojem słynnej aplikacji. Dzięki ergonomii zoptymalizowanej pod kątem kierowców, wykorzystaniu dużego centralnego ekranu dotykowego ekranu montowanego w modelach serii 90 oraz braku konieczności podłączenia smartfona, usługa ta ma wszelkie atuty, aby zyskać wśród kierowców ogromną popularność.

Każdy, kto kiedykolwiek korzystał ze Spotify wie, jak świetnie słucha się w ten sposób muzyki. Aplikacja oferuje dostęp do ulubionych utworów 24 godziny na dobę, bez względu na to, gdzie się znajdujemy. Jesteśmy bardzo dumni z faktu, że w naszych autach będzie można skorzystać z unikalnego, przygotowanego specjalnie dla nas interfejsu dla Spotify – powiedział Bjorn Annwall, starszy wice-prezes odpowiedzialny za marketing, sprzedaż i serwis Volvo Cars.

Stały dostęp do Spotify w Volvo będzie wymagał posiadania subskrypcji Premium, jednak przez pierwsze 30 dni będzie możliwość bezpłatnego sprawdzenia nowej usługi.  Aplikacja będzie dostępna we wszystkich krajach, gdzie jest dostępna.

Redakcja poleca:

Czy praktyczny samochód musi być drogi?

Fiat Tipo. Premierowy cennik na polskim rynku

UConnect. Przyjazny kierowcy system multimedialny

Tak jak dawniej, nadal będzie można słuchać strumieniowo muzyki za pośrednictwem telefonu, który będzie sparowany z systemem audio naszego samochodu. Nowością będzie możliwość korzystania z aplikacji zainstalowanej w systemie Sensus samochodu, który automatycznie udostępni wszystkie ulubione playlisty, utwory i albumy zapisane na koncie użytkownika. Tutaj telefon nie będzie już wymagany. Co ważne, Spotify umożliwia przesyłanie danych o najwyższej jakości dźwięku, co pozwala w pełni wykorzystać możliwości systemu audio firmowanego przez Bowers & Wilkins, który jest opcją w naszych najnowszych modelach Volvo – podsumował Annwall.

Obecnie korzystanie ze Spotify możliwe jest dzięki połączeniu z systemem audio samochodu przez Bluetooth lub Apple CarPlay. Korzystanie z aplikacji natywnej w nowych modelach Volvo XC90 oraz S90 i V90 jest jeszcze wygodniejsze i lepiej dopasowane do oczekiwań kierowców. Jedną z kluczowych funkcji, jakie zostały dodane jest m.in. niewystępująca w innych wersjach Spotify opcja wygodnego wyszukiwania utworu oraz interfejs zintegorwany z menu widocznym na ekranie dotykowym nowych aut Volvo. Dla wielu istotny będzie także fakt, że Volvo ze zintegrowanym Spotify będzie umożliwiało pasażerom wykorzystanie ich urządzeń mobilnych w roli pilota sterującego aplikacją, bez potrzeby parowania ich z samochodem.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Trendy (gość)

  Volvo wie co jest na czasie bo odświeżyło całkowicie swoją politykę. Zawsze robili porządne rzeczy a teraz dołożyli wiedzę o trendach i oby tak dalej. Spotify w aucie to niby nie dużo ale jednak bardzo przydatna i wygodna opcja ;)

 • Filip (gość)

  @trendy też tak myślę. Myślę, że docenią to młodzi kierowcy, których będzie stać na auto tej klasy. Podoba mi się, że volvo wchodzi w takie kolaboracje i łączy się ze spotify czy apple.

 • Romix (gość)

  Podobno Volvo wchodzi też w kolaborację z microsoftem - ciekaw jestem co z tego wyjdzie. Co do spotify to dobre posunięcie i przede wszystkim wygodne.

 • Łukasz (gość)

  Wystarczy poużywać spotify przez tydzień, żeby się uzależnić. Bardzo dobrze, że Volvo proponuje w swoich modelach takie rozwiązania. Szwedzi zawsze znajdą coś żeby uprzyjemnić i ułatwić korzystanie z ich produktów i to się im ceni :)

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Volvo zdjęcia

Volvo dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Volvo opinie

Oceń swoje auto

Volvo Cena