Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39047 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Volvo stawia na hybrydy. Jakie ma plany?

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. Volvo Firma Volvo ogłosiła, że do 2025 roku zamierza sprzedać milion aut elektrycznych i hybrydowych. Aby było to możliwe, Volvo będzie miało przynajmniej dwie wersje hybrydowe każdego oferowanego modelu. Do oferty także dołączy w pełni elektryczny samochód, którego premierę zaplanowano na 2019 rok.

Fot. Volvo - Celowo założyliśmy tak ambitny plan – powiedział Håkan Samuelsson, prezes Volvo Car Group. Będzie to duże wyzwanie, ale Volvo zmierza odgrywać kluczową rolę w procesie elektryfikacji samochodów.

Marka Volvo od pięciu lat przygotowuje się do wprowadzenia na rynek szerokiej palety modeli elektrycznych i hybrydowych. Jej inżynierowie zaprojektowali dwie platformy podwoziowe, na których zostaną osadzone wszystkie jej auta. Mniejsze auta serii 40 wykorzystają platformę CMA. Średnie i największe modele, a więc seria 60 i 90, otrzymają podwozie SPA. Każda z tych platform, już na etapie projektu, została dostosowana do przyszłych wersji hybrydowych i w pełni elektrycznych.

Do 2025 roku Volvo zamierza sprzedać łącznie milion samochodów hybrydowych i elektrycznych. Tak szeroka gama samochodów elektrycznych i hybrydowych stanowi ważną część strategii rozwoju firmy, w której ochrona środowiska i zrównoważony rozwój będą miały kluczowe znaczenie.

Redakcja poleca:

- Fiat Tipo. Test włoskiej nowości
- Czy funkcjonalność sedanów jest ograniczona?
- Przyjazny kierowcy system multimedialny. Czy to możliwe?

Nowa strategia Volvo została nazwana "omtanke" co ze szwedzkiego oznacza „rozważać” lub troszczyć się. Ponadto w swojej strategii Volvo zobowiązało się do ograniczenia procesów produkcyjnych obciążających środowisko. Volvo chce też, aby do 2020 roku 35% stanowisk kierowniczych zajmowały kobiety. W 2020 roku poziom bezpieczeństwa nowych samochodów Volvo ma być tak wysoki, by w autach tej marki nikt nie ginął, ani nie został poważnie ranny. Volvo chce też wraz z innymi firmami promować postawy ekologiczne w biznesie.

Zrównoważony rozwój nie jest dla nas niczym nowym ani obcym. To coś, co stawiamy sobie za cel podczas wszystkich działań i projektów, jakie podejmujemy – powiedział Hakan Samuelsson. Nowe zobowiązania w tym obszarze, jakie ogłasza nasza marka, wyraźnie oddaje cały nasz sposób myślenia o odpowiedzialnym rozwoju.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • KazBot (gość)

    Hybrydy to dobre i ekonomiczne rozwiązanie. Podobno co 3samochód produkowany przez volvo za kilka lat to ma być hybryda. Rynek idzie w tą stronę, zobaczymy czy się przyjmie.

  • kraśko (gość)

    @kazbot dobre a przede wszystkim przemyślane. Musimy powoli rezygnować z aut na klasyczne paliwo aczkolwiek nie każdy chętnie z nich zrezygnuje. Hybryda jest dobrym konceptem dzięki któremu można dotrzeć do najbardziej konserwatywnych kierowców, więc Volvo wie co robi ;)

  • Dodek (gość)

    Fajnie że marka myśli o tym, żeby iść do przodu i coś zmienić a nie tylko ulepszać. Volvo nie dość, że dba o środowisko to prezentuje całkowicie inny standard klasy premium. Oby tak dalej!

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Volvo zdjęcia

Volvo dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Volvo opinie

Oceń swoje auto

Volvo Cena