Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 36474 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Volvo. Te auta otrzymają zmiany w napędzie AWD

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Volvo Volvo Cars wprowadziło opracowaną przez Polestar aktualizację oprogramowania, która w ramach rozdziału napędu zwiększa przydział momentu obrotowego dla kół osi tylnej w modelach Volvo z napędem na cztery koła (AWD), umożliwiając bardziej dynamiczną jazdę.

Aktualizacja oprogramowania, opracowana przez nową markę elektryczno-wyczynową Polestar w ramach Grupy Volvo Car, zwiększa ilość i częstotliwość dostarczanej do kół osi tylnej siły napędowej, poprawiając skrętność dzięki wyraźniejszemu „dokręcaniu” auta przez oś tylną, a także kontrolę i panowanie nad autem podczas jazdy po zakrętach – oraz trakcję podczas ostrego ruszania z miejsca, co razem przekłada się na większą integrację kierowcy z autem.

Zobacz także: Prawo jazdy. Kod 96 do kategorii B a ciągnięcie przyczepy

Zobacz także: Fiat 500C w naszym teście

Optymalizacja napędu AWD włącza się po wybraniu przez kierowcę trybu jazdy Dynamic – lub automatycznie, po dezaktywacji elektronicznej kontroli stabilności (ESP).

Nowa funkcja rozszerzenia rozdziału napędu dla kół osi tylnej to kolejna dziedzina optymalizacji w najnowszym oprogramowaniu Polestar. Pięć dotychczas pokrywanych dziedzin obejmowało ostrzejszą reakcję pedału gazu, szybsze schodzenie z gazu, szybszą zmianę przełożeń, optymalizację punktów zmiany biegów oraz podtrzymywanie załączonego przełożenia w skręcie – oprócz oczywiście poprawy parametrów silnika.

Optymalizacja napędu AWD przygotowana przez Polestar będzie dostępna dla modeli z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi Volvo serii 90, 60 oraz XC40 już od sierpnia 2018.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Volvo zdjęcia

Volvo dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Volvo Cena

Części dla marki Volvo

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

899 zł