Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 36998 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Volvo V40 - najbezpieczniejsze auto w historii testów Euro NCAP

Data publikacji: Autor: (ip)

Volvo V40, Fot: Volvo Nowe Volvo V40 otrzymało najwyższy wynik pięciu gwiazdek w teście zderzeniowym Euro NCAP. Wynik ogólny jest najlepszym odnotowanym kiedykolwiek przez instytut – 98% ochrony dorosłych pasażerów i 100% ochrony pieszych.

Od początku 2009 r. europejski instytut bezpieczeństwa Euro NCAP przedstawia ogólną ocenę dla każdego testowanego modelu Volvo V40, Fot: Volvoauta. Testy prowadzone są odrębnie w czterech podkategoriach, które następnie szereguje się w celu uzyskania oceny ogólnej. Auta testowane są pod kątem ochrony dorosłych pasażerów, dzieci podróżujących samochodem i pieszych, a także pod względem systemów wspomagania bezpieczeństwa.

Nie tylko ogólny wynik jest rekordowo wysoki. Ochrona dorosłych pasażerów w nowym Volvo V40 uzyskała również najlepszy rezultat w historii testów - aż 98%. Podczas projektowania nowego Volvo V40 skupiono się na osiągnięciu takiego samego wysokiego poziomu bezpieczeństwa, jak w większych autach. W kategorii wspomagania systemów bezpieczeństwa, Volvo V40 uzyskało maksymalną liczbę punktów – 100%.

Nowe Volvo ustanowiło również nowy rekord w kategorii ochrony pieszych. Ważnym czynnikiem w tym wypadku była innowacyjna poduszka powietrzna chroniąca pieszego. Czujniki z przodu auta wykrywają zetknięcie się z pieszym, a ładunek pirotechniczny otwiera zawiasy maski pojazdu i podnosi ją przy pomocy poduszki. Nadmuchana poduszka, pokrywająca swoim zasięgiem słupki boczne oraz 1/3 przedniej szyby, łagodzi skutki zderzenia i chroni głowę pieszego. To właśnie dzięki tej poduszce Volvo jako pierwsze utrzymało maksymalny wynik (100%) w ochronie pieszych.


Volvo V40, Fot: Volvo

Volvo V40, Fot: Volvo

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Majster (gość)

    Wszystko pięknie,tylko dlaczego nas ciągle na to nie stać?Musimy kupować auta z techniką sperzed 5 lat,albo i dalej.Dla przykładu,w Anglii, gdzie zarabia się jakieś 1500 funtów,V40 kosztuje od 18,5 tys.funtów, u nas, średnio 2500 brutto,a ceny od 89 tys.

  • Winston (gość)

    nowe V40 i V40 Cross Country to bardzo dobre modele i widać że Volvo dopięło wszelkich starań żeby spełniły pokładane w nich nadzieje

  • Jules (gość)

    ...jaki inny samochód jak nie Volvo mógł osiągnąć taki wynik w tych testach

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Volvo V40 zdjęcia

Volvo V40 dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Volvo V40 opinie

Oceń swoje auto

Ogłoszenia z gratka.pl

Volvo V40 Cena

Części dla marki Volvo

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

899 zł