Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39046 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Volvo V90 i S90. Polska premiera przyciągneła gwiazdy

Data publikacji: Autor: (mm) TVN/x-news

Volvo V90 / Fot. Motofakty W warszawskim Expo XXI Volvo zaprezentowało najnowszą odsłonę S90 i V90. Jak zapewnia producent, nie jest to tylko odświeżenie gamy modelowej. Zaproszenie na polską premierę aut przyjęło wiele celebrytów.

Volvo V90 / Fot. Motofakty Luksusowe Volvo S90 i jego wersja kombi V90 zaledwie kilkanaście dni temu miały swoją światową premierę na targach motoryzacyjnych w Genewie.

Prezentowane auta są zupełnie nowymi konstrukcjami – począwszy od płyty podłogowej, na systemach bezpieczeństwa kończąc. Te ostanie to między innymi Volvo City Safety automatycznie hamujący w przypadku wtargnięcia pieszego na jezdnię.

Jak na klasyczną limuzynę przystało, w nowej dziewięćdziesiątce zagościły najwyższej klasy materiały wykończeniowe, ergonomiczne fotele oraz system nagłośnienia Bowers and Wilkins.

Miłośniczką samochodów jest Ewa Gawryluk. W nowych modelach Volvo aktorkę urzekły przede wszystkim fotele, które sprawiają, że nawet jazda na bardzo długiej trasie przebiega komfortowo dla kierowcy. Gwiazda docenia także system nowoczesnego oświetlenia auta. - Samochody są bardzo eleganckie i do nich przypasowałbym chyba fokstrota. Fokstrot płynie i mam wrażenie, że te samochody będą na drodze płynęły - komentuje tancerz Tomasz Barański.

Firma spodziewa się sprzedaży na poziomie 1,5 tys. sztuk rocznie. Volvo sedan S90 kosztować będzie od 170 tys. zł, kombi V90 – od180 tys. zł więcej. Najdroższa ma być odmiana hybrydowa, której cena zacznie się od niemal 350 tys. zł.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • KazBot (gość)

    S90 to chyba najbardziej luksusowe auto z portfolio volvo, no może oprócz xc90 w wersji excellence. Tam gdzie luksus tam i gwiazdy, poza tym nie każdego stać na auto takiej klasy, myślę jednak, że może ono pobić rekordy sprzedaży w 2016.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Volvo S90 dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości