Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Volvo XC90 – niebezpieczne wycieki z przekładni kierowniczej

Data publikacji: Autor: Karol Biela

Volvo XC90 – niebezpieczne wycieki z przekładni kierowniczej Volvo Auto Polska powiadomiła Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że niektóre Volvo XC90 mogą nie być bezpieczne dla użytkowników.

Volvo przyznało, że w niektórych modelach XC90 może wystąpić wyciek z przekładni kierowniczej. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że wyciek będzie stopniowo narastał, co z kolei spowoduje powolne ubywanie oleju ze wspomagania układu kierowniczego, powodując jego coraz głośniejszą pracę i stopniowe osłabienie efektu wspomagania kierownicy.

Może również dojść do nagłego wypływu oleju i utraty wspomagania kierownicy. Ponieważ taka sytuacja może wystąpić nagle i bez odpowiedniego ostrzeżenia kierowcy, usterka ta stwarza potencjalne zagrożenie bezpieczeństwa jazdy.

Jak na razie Volvo nie posiada żadnych informacji na temat jakichkolwiek zaistniałych wypadków, będących skutkiem ww. usterki. Na rynku polskim kampanią objętych jest 190 samochodów - lista numerów VIN w pliku PDF na stronie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Wszyscy klienci, który zakupili samochody objęte akcją naprawczą są powiadamiani przez autoryzowane serwisy indywidualnymi listami i wzywani w celu sprawdzenia czy w danym samochodzie występuje ww. usterka.

Fot. Volvo

Volvo XC90 – niebezpieczne wycieki z przekładni kierowniczej
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Volvo XC90 – niebezpieczne wycieki z przekładni kierowniczej

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości