Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37444 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Premiery / Samochody użytkowe

VW Caddy lepiej wyposażony

Data publikacji: Autor: (pp)

Fot. Volkswagen Caddy, najmniejszy dostawczy model Volkswagena, jeszcze w tym roku będzie oferowany z bogatszym wyposażeniem. Pojazd otrzyma system automatycznego parkowania.

Fot. VolkswagenRozwiązanie to wspomaga zaparkowanie auta na bocznych miejscach parkingowych, jak również prostopadle do drogi z wykorzystaniem biegu wstecznego. Zdaniem Volkswagena, szczególnie ostatnia z tych opcji będzie szczególnie przydatna dla np. kurierów.

- "System aktywowany jest przez wciśnięcie odpowiedniego przycisku na konsoli centralnej. Jego aktywacja może nastąpić jedynie przy prędkości nie przekraczającej 40 km/h. Włączając kierunkowskaz, kierowca wybiera stronę ulicy, na której chce zająć miejsce. Jeśli tylko czujniki potwierdzą, że jest wystarczająco dużo miejsca do zaparkowania tam pojazdu, manewr zostanie rozpoczęty" - tak działanie systemu opisuje Volkswagen.

Kierowca odpowiedzialny jest jedynie za włączenie wstecznego biegu i operowanie pedałami hamulca oraz gazu. Podczas wykonywania manewru, komputer w całości przejmuje sterowanie kierownicą. Ponadto, kierujący może śledzić przebieg manewru na wyświetlaczu.

Gdy tylko czujniki zamontowane w samochodzie uznają, że auto znajduje się dostatecznie blisko innych obiektów, z głośników zaczną wydobywać się odpowiednie sygnały dźwiękowe, a obszar wokół auta widoczny na ekranie konsoli centralnej zmieni kolor na żółty bądź czerwony - ostrzegając przed zderzeniem.

Asystent Parkowania będzie dostępny dla wszystkich wersji Caddy, zarówno z krótkim, jak i długim rozstawem osi. W Niemczech, system ten wymaga dopłaty 720 euro (ok. 3 tys. zł).

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • alan2

  System działający podobnie jak ParkAssist, miałem okazję go wypróbować i muszę przyznać że spisuje się znakomicie, a z drugiej strony w samochodzie dostawczym napewno się taki system przyda

 • ondraszek (gość)

  Dobra myśl. Jeżdżę takim zabudowanym furgonem i byłoby to ułatwieniem. Jeszcze taki AreaView z Touarega i byłaby pełnia szczęścia.

 • Yoshi (gość)

  sprzedaż Caddy bardzo wzrosła, wystarczy powedzieć że polska fabryka VW w Poznaniu ma zamówienia na Caddy na 2 lata do przodu, Caddy jako jedyny w swojej klasie może być też wyposażony w napęd 4Motion

 • Lellek (gość)

  W sumie nie wiem czy ktoś z tego skorzysta bo kierowcy takich dostawczaków to z reguły miejscy mistrzowie parkowania i wjeżdżania tam gdzie rower trudno wstawić ;-) ale może ktoś się skusi. Autem jechałem kilka razy i jest zwrotne a widoczność (w tym do parkowania) dobra nawet w wersji blaszanka

 • Atomek (gość)

  Czytałem że wreszcie wporowadzają wersję LPG, to będzie znacznie ważniejsze w realiach naszego rynku niż systemy wspomagające kierowcę. Do tego wybrali stary ale dobry i sprawdzony silnik 1,6 który gwarantuje duże przebiegi i minimalną obsługę serwisową.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Volkswagen Caddy zdjęcia

Volkswagen Caddy dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Volkswagen Caddy opinie

Oceń swoje auto

Ogłoszenia z gratka.pl

Volkswagen Caddy Cena

Części dla marki Volkswagen

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

608 zł