Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 36835 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

VW Jetta Hybrid najszybszą hybrydą na świecie

Data publikacji: Autor: (pp)

Fot. Volkswagen Volkswagen Jetta Hybrid ustanowił nowy rekord prędkości dla pojazdów hybrydowych. Rekordowa próba miała miejsce w miniony w weekend na terenie wyschniętego jeziora Bonneville w stanie Utah.

Fot. VolkswagenJedną z największych zalet aut hybrydowych jest ich niewielki apetyt na paliwo w porównaniu z konwencjonalnymi pojazdami wyposażonymi wyłącznie w jednostki spalinowe. Volkswagen chciał pokazać, iż tego typu układ napędowy może również sprawdzić się podczas prób szybkościowych.

Do tego celu zbudował specjalną wersję modelu Jetta Hybrid, wyposażoną w m.in. klatkę bezpieczeństwa, aerodynamiczne obręcze kół i opony o mniejszych oporach toczenia. Z wnętrza usunięto natomiast elementy standardowego wyposażenia, by zredukować masę pojazdu. Z kolei układ napędowy auta został specjalnie zmodyfikowany przez Volkswagena w centrum badawczym koncernu w Wolfsburgu.

Tak przygotowane auto pojawiło się na dnie wyschniętego jeziora Bonneville. Za jego kierownicą zasiadł dziennikarz portalu "Motor Trend", Carlos Lago. Osiągnął on wynik 298,363 km/h. Jest to rekord prędkości pojazdu hybrydowego, który bazuje na samochodzie produkcyjnym.

Przypomnijmy, że standardowa Jetta Hybrid napędzana jest przez silnik benzynowy 1.4 TSI o mocy 150 KM, który jest dodatkowo wspomagany przez 27-konną jednostkę elektryczną. Moc przekazywana jest na przednie koła za pośrednictwem 7-biegowej przekładni DSG.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • alan2

    Może i wejdzie do seryjnej produkcji, jeżeli spalanie ma yć jeszcze mniejsze to czemu nie, a rekord zawsze to jakis plus dla koncernu

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Volkswagen Jetta zdjęcia

Volkswagen Jetta dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Volkswagen Jetta opinie

Oceń swoje auto

Ogłoszenia z gratka.pl

Volkswagen Jetta Cena

Części dla marki Volkswagen

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

608 zł