Wszystko
o samochodach

Motosport / Pozostałe sporty

VW Polo WRC testowany przez Pawła Dytko [FILM]

Data publikacji: Autor: (pp)

Fot. Screen Polski zespół wyścigowy Dytko Sport zaprezentował model Polo WRC, którym Paweł Dytko będzie startował w sezonie 2012 w wyścigach górskich. Możliwości auta widać na filmie, który został nagrany przy okazji pierwszych testów.
Polski zespół wyścigowy Dytko Sport zaprezentował prototypowy model Polo WRC, którym Paweł Dytko będzie startował w sezonie 2012 w wyścigach górskich. Możliwości auta widać na filmie, który został nagrany przy okazji pierwszych testów.

Fot. Screen Próby na nieczynnym lotnisku miały na celu przetestowanie wszystkich systemów i układów, które działają w tym aucie. Należy pamiętać, że jest to prototypowy pojazd, zbudowany specjalnie do startów w wyścigach górskich. Nie jest to jeszcze ostateczna wersja auta, ponieważ wciąż nie doprecyzowano regulaminu technicznego na sezon 2012. Do tego czasu, zespół Dytko Sport będzie mógł jedynie sprawdzić działanie podstawowych elementów auta.

Po zakończeniu prób, Paweł Dytko przyznał, że jazda Polo sprawiała mu wielką frajdę. Pojazd o mocy 400 KM i napędzie na 4 koła rozpędza się do 100 km/h w zaledwie 4 sekundy, przez co prowadzenie go wymaga dużego skupienia. Polski kierowca przyznał, że musiał dostosować swój styl jazdy do nowego i bardziej zwinnego pojazdu, który prowadzi się dość nerwowo. Przypomnijmy, że w tegorocznych zmaganiach Paweł Dytko startował za kierownicą znacznie większego Lancera Evo X.

W 2012 roku zespół Dytko Sport planuje udział w pełnym cyklu mistrzostw Polski lub Europy. Poważnie rozważany jest także udział w najsłynniejszym wyścigu górskim świata - Pikes Peak International Hill Climb w USA. Wszystko zależy jednak od hojności sponsorów.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • alan2

    Trzeba przyznać że talentu im nie brakuje, całkiem podobny do fabrycznego Polo R WRC, ciekawe ile by wycisneli z Polo R które również ma trafić na nasze drogi

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości