Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 36998 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Premiery / Samochody osobowe

VW pracuje nad terenowym up!'em

Data publikacji: Autor: (pp) źródło: Handelsblatt.de

Fot. Volkswagen Jak podaje niemiecki portal Handelsblatt.de, Volkswagen rozważa wprowadzenie do swojej oferty nowego, małego SUV-a. Podjęcie takiej decyzji związane jest z ciepłym przyjęciem prototypów Buggy Up! i Cross Up! ze strony publiczności na salonie samochodowym we Frankfurcie w 2011 roku.

Obecnie, oferta crossoverów Volkswagena składa się z modeli Touareg oraz Tiguan. Ponadto, niemiecki producent oferuje także specjalne wersje pozostałych modeli o nazwie Cross, które wyróżniają się podwyższonym zawieszeniem oraz plastikowymi nakładkami na nadkolach i zderzakach.

Jednak SUV zbudowany na bazie up!'a będzie charakteryzował całkowicie przebudowanym nadwoziem, odróżniającym go od pięcio i trzydrzwiowej odmiany tego hatchbacka. - "Od samego początku projekt Up! zakładał poszerzenie oferty o kilka modeli zbydowanych na tej samej platformie. Dlatego też w przyszłości z pewnością pojawią się kolejne odmiany tego auta" - powiedział Albrecht Reimond, dyrektor fabryki Volkswagena w Bratysławie, gdzie powstaje najmniejszy model niemieckiej marki.

Rynek SUV-ów w Niemczech jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się segmentów. Tylko w 2011 roku auta te stanowiły blisko 12% wszystkich, jakie sprzedano. Szacuje się, że do 2015 roku liczba ta wzrośnie do 15%.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • alan2

    Prezentuje się całkiem dobrze myślę że powinien trafić do produkcji, podobnie jak GT UP który ma być usportowioną wersją UPa

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Volkswagen up! zdjęcia

Volkswagen up! dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Volkswagen up! opinie

Oceń swoje auto

Ogłoszenia z gratka.pl

Volkswagen up! Cena

Części dla marki Volkswagen

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

608 zł