Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

W 2010 roku powstało 2800 km "schetynówek"

Data publikacji: Autor: (pp)

fot. archiwum Dzięki dotacjom z budżetu państwa, samorządy lokalne w Polsce wybudowały lub wyremontowały już ponad 2,8 tys. kilometrów dróg gminnych i powiatowych.
fot. archiwum Przypomnijmy, że "Narodowy program przebudowy dróg lokalnych", który rozpoczął się w 2009 roku, został zaplanowany na trzy lata. Do tej pory udało się dzięki niemu zmodernizować łącznie 5,6 tys. kilometrów dróg.

CZYTAJ TAKŻE

Więcej pieniędzy na budowę dróg

Drogowa ruletka


Co roku rząd przeznacza na ten cel miliard złotych. Inwestycje są finansowane w połowie z pieniędzy państwa, a w połowie z budżetu samorządowego. Decyzje o tym, na które cele będą przeznaczone pieniądze, podejmowały specjalne komisje oceniające wnioski.

Pierwotnie zakładano budowę 6 tys. km w ciągu trzech lat, jednak ostatecznie powstanie aż 8 tys. kilometrów nowych dróg lokalnych. W planach MSWiA pojawił się projekt kontynuacji programu przebudowy dróg w najbliższych latach.

Najwięcej dróg udało się wybudować lub zmodernizować w województwach: mazowieckim (558 km), łódzkim (467 km), świętokrzyskim (466 km), podkarpackim (429 km) i małopolskim (424 km).

Źródło: Gazeta Prawna

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Polark

    Dlaczego nie ma komentarzy pochwalnych? Pochwalę zatem ja, zwłaszcza że jeździłem po tych zmodernizowanych drogach i było to bardzo fajne.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości