Wszystko
o samochodach

Przepisy / Prawo jazdy

W 2013 roku wzrosną opłaty za prawo jazdy

Data publikacji: Autor: (pp) źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Fot. Archiwum Polskapresse Już od 19 stycznia 2013 roku, kandydaci na kierowców będą zdawali egzaminy na prawo jazdy na nowych zasadach. Niestety, zmiany w przepisach będą oznaczały również wyższe koszty związane z wydaniem tego dokumentu - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Fot. Archiwum PolskapressePowodem takiej sytuacji jest m.in. opieszałość urzędników. By nowe przepisy mogły skutecznie funkcjonować, miała powstać nowa baza danych o kierowcach, tzw. Centralna Ewidencja Kierowców. To w niej miały być przechowywane informacje o kierowcach i kandydatach na nich, które byłyby dostępne dla urzędników w starostwach.

Najprawdopodobniej nie powstanie ona na czas, a to oznacza konieczność stworzenia lokalnych baz danych. Pociągnie to za sobą dodatkowe koszty. Przypomnijmy, że właśnie brak CEK był jedną z przyczyn odroczenia wejścia w życie nowych przepisów dotyczących zmian w egzeminach na prawo jazdy na początku 2012 roku. Teraz jednak rząd nie ma wyjścia.

Jeśli zmiany nie wejdą w życie do 19 stycznia 2013 roku, Komisja Europejska nałoży na nasz kraj bardzo wysokie kary. Jednak brak CEK nie jest jedynym powodem, który wpłynie na wzrost cen prawa jazdy. Starostwa przekonały rząd do waloryzacji opłat za wydanie tego dokumentu. Nie wiadomo jednak, o ile wzrosną jego ceny.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • maggd437 (gość)

    wymogi unijne - czysty absurd ! wsadźcie sobie tą całą unie głęboko

  • an (gość)

    kpina..gdzie do unii!!!! Zakonczcie ten proceder z pj.najpierw...Kto slyszal zeby w ue po 6 razy zdawac egzamin...Jesli kogos nie stac na jazdy doszkalajace nie zda....i biznes sie kreci

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości