Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

W Białym Borze radary wciąż w śmietnikach

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

W Białym Borze radary wciąż w śmietnikach Planowane przez gminę umieszczenie na stałe w słupach fotoradarów mobilnych może spalić na panewce. Blokuje to Inspekcja Transportu Drogowego. Fotoradary nadal są więc umieszczane w skrzyniach przypominających śmietniki.

– Mamy pozytywną opinię na ten temat Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Niestety, na razie nie chce się na to zgodzić Inspekcja Transportu Drogowego – tłumaczy wiceburmistrz Białego Boru Paweł Mikołajewski. – W piśmie ITD uzasadnia odmowę tym, że we wskazanych miejscach nie występują wypadki. Nie występują, bo tam stawiamy urządzenia mobilne. Mamy je wycofać, żeby były wypadki i może wtedy inspekcja łaskawie się zgodzi? Dla mnie to dziwne uzasadnienie odmowy.

Słupy miały być ustawione przy ulicach Bobolickiej i Dworcowej oraz we wsiach Przybrda i Drzonowo, położonych przy drodze krajowej nr 20.

– My nie rezygnujemy z tej koncepcji – zapewnia Paweł Mikołajewski. – Na razie jesteśmy na etapie wymiany korespondencji z ITD.

Pomysł na umieszczenie fotoradarów w słupach miał na celu poprawę wizerunku gminy, znanej w kraju z bezlitosnego łupienia kierowców. Ponadto pozwoliłby miejskim strażnikom na poświęcenie większej ilości czasu na kontrolę stanu porządków w gminie, o co częstokroć apelowali mieszkańcy.

W Białym Borze radary wciąż w śmietnikach
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

W Białym Borze radary wciąż w śmietnikach

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości