Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Raporty

W czasie deszczu drogówka nie suszy? Raport

Data publikacji: Autor: Korkowo.pl

Fot. Archiwum Polskapresse Czy deszcz może wpływać na policyjne kontrole na drogach? Okazuje się, że tak. Dane statystyczne wskazują na istnienie korelacji między pogodą, a liczbą policyjnych patroli.
Czy deszcz może wpływać na policyjne kontrole na drogach? Okazuje się, że tak. Dane statystyczne wskazują na istnienie korelacji między pogodą, a liczbą policyjnych patroli

Pogoda na policję


W lipcu tego roku użytkownicy systemu Yanosik obserwowali średnio 396 Fot. Archiwum Polskapresse uzbrojonych w fotoradary patroli dziennie. Najmniej „suszarek” zauważano 2 lipca – 236. Najwięcej zaś 15 lipca – aż 635. Jak się okazuje, liczebność patroli w dużej mierze reguluje... pogoda.

CZYTAJ TAKŻE

Wzmożone kontrole policyjne na łódzkich drogach

Policja będzie mogła karać kierowców na drogach wewnętrznych


Słoneczne patrole

Jeśli chodzi o pogodę, lipiec zafundował nam w tym roku zróżnicowane wrażenia. Z dniami upalnymi i pełnymi słońca sąsiadowały w kalendarzu także zimne i deszczowe. Podczas tych ostatnich nie tylko rzadziej wychodziliśmy na plażę – zauważalnie malała też aktywność policyjnych patroli. O ile w dni słoneczne pojawiało się ich na drogach średnio 420, tak przy dżdżystej aurze liczba ta spadała do 373.

W burzy z fotoradarem

Według policyjnych statystyk, do największej liczby wypadków dochodzi w piątki. Wówczas też, niezależnie od pory roku, na drogach pojawia się najwięcej patroli. Tak się złożyło, że w dwa lipcowe piątki nad niemal całym krajem szalały burze – mimo to, średnia liczba patroli była wówczas imponująca: 435. Generalnie jednak funkcjonariusze znacznie mniej chętnie wyjeżdżają w trasę, gdy grzmi. Średnia dla pozostałych dni burzowych w lipcu to zaledwie 368 patroli, a więc aż o 52 mniej, niż w dni słoneczne.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości