Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

W Debrznie można płacić mandat przez internet

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

W Debrznie można płacić mandat przez internet Komenda Straży Miejskiej w Debrznie w powiecie człuchowskim została prekursorem innowacyjnych rozwiązań w opłacaniu mandatów. Sukcesem zakończyło się pilotażowe wdrożenie systemu firmy PayU

Otrzymanie mandatu od strażnika miejskiego zawsze wiąże się z uczuciem złości i zdenerwowania. Jest to nie tylko niespodziewany wydatek finansowy, ale i często konieczność udania się do banku lub na pocztę i stania w kolejce. Tego typu uciążliwości można się jednak pozbyć. W Debrznie już teraz można opłacić mandat bez wychodzenia z domu, korzystając z płatności internetowych.

- Osoba ukarana mandatem może sprawdzić status swojej sprawy (status mandatu) na elektronicznej Platformie Statusu Wykroczenia, a jeśli nie został on zapłacony, również uregulować należność. Na każdym mandacie znajduje się numer identyfikacyjny – numer sprawy oraz numer rejestracyjny samochodu, którego sprawa dotyczy. Aby uregulować grzywnę, wystarczy podać te dane na stronie ePSW, a następnie wybrać jedną z wygodnych form płatności internetowych – kartę lub przelew elektroniczny – mówi Ireneusz Ruszczyk, komendant Straży Miejskiej w Debrznie.

Komenda w Debrznie jest pierwszą placówką straży miejskiej w Polsce, która zdecydowała się na wprowadzenie takiego rozwiązania. System umożliwiający płacenie za mandaty za pomocą płatności internetowych obsługuje PayU.

- Umożliwienie opłacania mandatów poprzez płatności internetowe może być wkrótce nowym standardem w polskiej straży miejskiej – twierdzi Marcin Jabłoński, dyrektor zarządzający PayU S.A. - System, który udostępniamy pozwala wyeliminować wiele zbędnych formalności. Jestem przekonany, że podobnych inicjatyw będzie coraz więcej – dodaje.

Płacenie za mandaty przez Internet jest korzystne dla straży miejskiej, bo wpływa na usprawnienie jej pracy. Osoba obciążona grzywną może natomiast uregulować należność w dogodnym dla siebie momencie i bez wychodzenia z domu. Wystarczy tylko wejść na stronę straży miejskiej, zalogować się do elektronicznej Platformy Statusu Wykroczenia i potwierdzić płatność jednym kliknięciem, nie będzie już konieczności uzupełniania jakichkolwiek danych.

Zbigniew Marecki

W Debrznie można płacić mandat przez internet
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

W Debrznie można płacić mandat przez internet

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości