Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

W dni świąteczne ul. Klonową dojedziesz na stary cmentarz

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

W dni świąteczne ul. Klonową dojedziesz na stary cmentarz Choć drogowcy nie skończą układania nowej nawierzchni asfaltowej na ulicy Klonowej przed Wszystkimi Świętymi, to jednak kierowcy będą mogli nią dojechać do miejsc parkowania w pobliżu cmentarza.

To miała być akcja błysk. Od 20 października przez dwa dni pracownicy firmy Pol-Dróg z Gdańska mieli ułożyć nową nawierzchnię na ulicy Klonowej, która łączy Gdańską z właśnie budowaną ulicą Hołdu Pruskiego oraz betonowymi drogami na nowo powstającym osiedlu Pod Lasem.

Skończyło się jednak na obietnicach. Najpierw drogowcom plany pokrzyżował deszcz, a później okazało się, że coś nie zagrało między firmami współpracującymi. W efekcie drogowcy ułożyli jeden pas nawierzchni, a drugi przerwali w połowie i zniknęli. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że przed dniem Wszystkich Świętych już się tu nie pojawią, aby dokończyć układanie drugiego pasa asfaltu. 

– Mogę tylko przeprosić mieszkańców ulicy Klonowej i inne osoby, które korzystają z tej drogi. Z harmonogramu, który otrzymaliśmy od wykonawcy, wynika, że prace związane z układaniem asfaltu na ulicy Klonowej będą zakończone dopiero po Wszystkich Świętych – potwierdza Marcin Grzybiński, zastępca dyrektora Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku.

To jednak nie znaczy, że kierowcy nie mogą korzystać z tej ulicy. Już od kilku dni ponownie jeździ nią autobus linii nr 18. Było to możliwe, bo drogowcy wykonali nowy pas asfaltowy po tej stronie jezdni, którą zawsze jeździ autobus. W dniu Wszystkich Świętych i w Zaduszki trzeba będzie uważać, aby gremialnie nie parkować samochodów na poboczach ulicy Klonowej oraz przy sąsiednich domkach jednorodzinnych, bo mogłoby to spowodować zatory na tutejszych uliczkach.

Ale jest wyjście. Straż Miejska i policja będą zachęcać kierowców, aby z Klonowej skręcali w nowe uliczki z ażurowego betonu, wyznaczone na osiedlu Pod Lasem. Ponieważ przy nich nie ma jeszcze zabudowań i zakazów parkowania, można tam będzie spokojnie zaparkować samochód przed udaniem się na cmentarz. 

Artykuł:  Zbigniew Marecki 
Zdjęcie: Łukasz Capar 

W dni świąteczne ul. Klonową dojedziesz na stary cmentarz
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

W dni świąteczne ul. Klonową dojedziesz na stary cmentarz

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości