Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

W końcu tańsza benzyna na słupskich stacjach

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

W końcu tańsza benzyna na słupskich stacjach PKN Orlen i Lotos obniżyły ceny paliw. W ślad za nimi poszła część słupskich stacji.

Magiczna granica pięciu złotych za litr benzyny została w końcu złamana. Ceny tak oleju napędowego, jak i benzyny spadły poniżej pięciu złotych. Kierowcy długo na to czekali, ale paliwa i tak są w dalszym ciągu drogie. Parę groszy obniżki nie robi tu dużej różnicy ale 4,99 zł wygląda znacznie lepiej na dystrybutorze niż 5,14zł. To marketing czy obniżka spowodowana spadkiem cen ropy na światowych rynkach? Niezależni analitycy twierdzą, że za obniżkami nie stoją ekonomicznych przesłanki.

PKN Orlen zadeklarował, że na wszystkich stacjach za litr najbardziej popularnej EU 95 i standardowego oleju napędowego zapłacimy 4,99zł. Chwilę później obniżkę cen detalicznych ogłosił Lotos. Na stacjach gdańskiej rafinerii za litr benzyny zapłacimy 4,99 zł, a za litr diesla 4,97.

- Oznacza to, że cen benzyny i oleju napędowego spadły odpowiednio o 10 i 7 gr. na litrze - informuje Marcin Zachowicz, rzecznik prasowy Grupy Lotos S.A. Z kolei na stacjach Orlenu ceny spadły o 40 gr na litrze benzyny i 20 gr na ropie.

- Oczywiście ceny paliw zależą głównie od ceny ropy i kursu złotego, jednak podobnie jak na początku wakacji Orlen pragnie pozyskać nowych klientów oferując tym razem dobrą cenę bezwarunkowo - mówi Arkadiusz Ciesielski z biura prasowego PKN Orlen.

O tym co stoi za kulisami obniżek przeczytasz dziś (czwartek) w "Głosie Pomorza”.

W końcu tańsza benzyna na słupskich stacjach
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

W końcu tańsza benzyna na słupskich stacjach

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości