Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

W Koszalinie weselny orszak przeciwko paliwowej drożyźnie

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

W Koszalinie weselny orszak przeciwko paliwowej drożyźnie W sobotę (28 bm.) w południe kierowcy zaprotestują na ulicach Koszalina przeciwko wysokim cenom paliw. Przez miasto przejedzie powoli długi orszak weselny.

- Nie będziemy - jak zamierzaliśmy wcześniej - blokować stacji benzynowych, bo to nie wina sprzedawców paliw, że są one tak drogie. Nie będziemy też blokować dróg. Organizujemy orszak weselny, który powoli przejdzie ulicami Koszalina - zapowiada współorganizator akcji Daniel Zmitkiewicz. Samochody mają być przystrojone balonami i innymi ozdobami. - Znajdzie się też "para młoda", a może nawet będzie ich więcej. Jeśli uczestnicy zabawy chcieliby się wcielić w te role, zapraszamy.

Może któraś z pań ma jeszcze suknię ślubną i chciałaby w niej wystąpić - zachęcamy. Zapraszamy również autentyczne pary młode biorące ślub w sobotę, może któraś chciałyby wziąć udział w naszym "orszaku", chętnie będziemy jej towarzyszyć, wystarczy skontaktować się z nami pod numerem telefonu: 793 687 997 - dodaje Daniel Zmitkiewicz.

Zainteresowanie kierowców udziałem w koszalińskim proteście jest, jak twierdzi, bardzo duże. Zgłosiło się już około 200 chętnych. Wielu wciąż kontaktuje się z organizatorami telefonicznie oraz za pośrednictwem Facebooka i CB Radio (na 19 kanale).

Każdy może się przyłączyć. Uczestnicy akcji zbierają się w sobotę o godz. 11. 30  na terenie koszalińskiej giełdy przy ulicy Orląt Lwowskich. Wyruszą stąd o godz. 12.

Do orszaku można się włączyć również na trasie. Ta wiedzie z giełdy w - lewo - ulicą Orląt Lwowskich do Traugutta, potem 4 Marca, Paderewskiego do Centrum Handlowego "Atrium", następnie Gnieźnieńską w kierunku Galerii "Kosmos". Przed "Kosmosem" orszak skręci w prawo do centrum miasta. - Ma być głośno i wesoło, ale kulturalnie, z zachowaniem wszelkich zasad ruchu drogowego i bezpieczeństwa. Włączamy kierunkowskazy, przepuszczamy pieszych i tych, którzy mają pierwszeństwo. Jedziemy bez żadnej brawury, powoli, uśmiechnięci - zapowiada Daniel Zmitkiewicz.

Co na to policja?
- Będziemy monitorować sytuację na drogach, obserwować co się dzieje, po to, aby nie dopuścić do paraliżu miasta i wystąpienia zagrożeń w ruchu drogowym oraz zagrożenia zdrowia i życia jego uczestników - odpowiada Urszula Chylińska , rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie.

Protest, jak podkreślają organizatorzy, skierowany jest nie przeciwko sprzedawcom paliw, lecz przeciwko polityce rządu, której skutkiem są wysokie i wciąż rosnące ceny paliw.  

W Koszalinie weselny orszak przeciwko paliwowej drożyźnie
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

W Koszalinie weselny orszak przeciwko paliwowej drożyźnie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości