Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

W Niemczech cenią Volkswagena

Data publikacji:

Fot. VW

Spośród wszystkich producentów samochodów Niemcy najbardziej ufają marce Volkswagen. Tak wynika z największego badania konsumentów w Europie, które zostało przeprowadzone przez magazyn „Reader’s Digest”.

 Fot. VW

Volkswagen został sklasyfikowany na pierwszym miejscu otrzymując 20 procent wszystkich głosów i tym samym stał się zwycięzcą „Pegasus Award 2004“ w kategorii samochód. Czytelnicy z Austrii, Szwajcarii i Belgii również wybrali markę Volkswagen jako najbardziej godną zaufania.

 

Jest to druga nagroda „Pegasus Award“ przyznana Volkswagenowi. Od 2001 r. magazyn, mający największą liczbę czytelników na świecie, przeprowadza badania w 14 krajach pytając o zaufanie do marek i instytucji.

 

W ankiecie wzięło udział 30 tys. czytelników, w tym 8 100 w Niemczech. Zapytano konsumentów, nie wskazując żadnych marek, która zasługuje na miano „ich najbardziej zaufanej“. Mimo że liczba marek wymienionych w kategorii „samochód“ wzrosła w tym roku do 46, Volkswagen ponownie zajął w Niemczech pierwsze miejsce.

 

(opr. mg)

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Komentarze

  • Piotrek (gość)

    Jestem innego zdania.Miałem Golfa 4 tdi-nie polecam!Chyba że ktoś lubi odwiedzać często serwis i ma gruby portfel.

  • Marcik (gość)

    Ja również miałem Vw Golfa i Passata i myślałem że to najlepsze auta w klasie. Jednak po zmianie marki na Forda i potem Opla jestem zadowolony. Vw był najbardziej usterkowy i zawodny przy czym komfort jazdy jest zdecydowanie niższy ( głośne TDI i strasznie sztywne zawieszenie jak w gokarcie a nie aucie rodzinnym). Częste drobne awarie psują się przeguby, łożyska, pada przepływomierz i jeszcze kręcą się koło niego złodzieje.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości