Wszystko
o samochodach

Motocykle / Aktualności

W poszukiwaniu przygód

Data publikacji: Autor: (LM)

 Nietuzinkowa oferta turystyczna dla miłośników motocykli. Któż nie chciałby zwiedzić Europy lub Ameryki na legendarnym Harleyu?

Nietuzinkowa oferta turystyczna dla miłośników motocykli.

Któż nie chciałby zwiedzić Europy lub Ameryki na legendarnym Harleyu?

 

Chociaż za oknami jeszcze pada śnieg i pogoda nie zachęca do snucia wakacyjnych planów, to warto pomyśleć o letnim wypoczynku już teraz. Niezwykle ciekawą i oryginalną propozycję dla fanów jednośladów ma Harley Davidson. Amerykański producent kultowych motocykli proponuje spędzenie wakacji w drodze - oczywiście na jednej ze swoich maszyn.

Jedyny w swoim rodzaju międzynarodowy program wynajmu motocykli wprowadzono w 1999 roku. Obecnie miłośnicy dwóch kółek mogą ruszyć po wakacyjną przygodę z aż 200 punktów rozsianych po całym świecie. 21 z nich znajduje się na terenie Europy.

Osoby, które zdecydują się skorzystać z oferty Harleya Davidsona, mogą wybrać, na jakiej maszynie chcą podróżować - dostępne jest nawet najnowsze cacko firmy o nazwie V-Rod. Uczestnicy wyprawy (można także jechać indywidualnie) otrzymują precyzyjnie opracowany itinerer - rodzaj mapy z zaznaczonymi odległościami, miejscami godnymi zwiedzenia, hotelami, stacjami benzynowymi itp. O noclegi i posiłki "na przystankach" oczywiście wcześniej zatroszczył się już organizator.

Rozpiętość oferty jest bardzo szeroka. Można na przykład spędzić z Harleyem tydzień w luksusowym hotelu w Alpach austriackich i tylko w ciągu dnia wybierać się na wycieczki po okolicy. Niestety, ceny nie są niskie – koszt takiej imprezy to około 8 tys. zł za osobę (zakładając, że podróżujemy we dwoje na jednym motocyklu i śpimy w dwuosobowym pokoju). Drugi motocykl i dodatkowy pokój wymagają dopłaty.

Osobom żądnym mocniejszych wrażeń, można polecić wyprawę z Chicago do Los Angeles słynną drogą 66. W trakcie dwutygodniowej wyprawy trzeba pokonać ok. 3700 kilometrów, przejeżdżając przez trzy strefy czasowe i osiem stanów. Ceny wycieczki zaczynają się od ok. 16 tys. zł. No cóż, w końcu harley to obiekt kultu - a ten przecież tani być nie może. Jeśli więc ktoś zechce wydać kilka pensji, na pewno do końca życia będzie wspominać wakacje spędzone na potężnym motocyklu.


Nietuzinkowa oferta Harleya to dla większości osób jedyna szansa na przejażdżkę taką maszyną.


Wakacje z harleyem - o tym marzy chyba każdy prawdziwy mężczyzna.

Do początku artykułu

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości