Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

W Radomiu walczą o przewijaki na stacjach paliw

Data publikacji: Autor: Karol Biela

W Radomiu walczą o przewijaki na stacjach paliw Tankujesz. Przewijasz – to akcja, którą zainicjowali rodzice z Cieszyna na Facebooku wspólnie z fundacją MaMa. Pomysł chwycił i zainteresowali się nim użytkownicy portalu z całej Polski. Wspólnie chcą wpłynąć na największe koncerny naftowe, aby te na swoich stacjach zamontowały przewijaki.

Przez region radomski przebiega, między innymi, trasa krajowa numer 7. Jest bardzo popularna wśród rodziców, także małych dzieci, bo wiedzie z gór nad morze, a więc do miejsc wypoczynku. Wzdłuż tej drogi, ale i innych jej podobnych, znajduje się sporo stacji paliw, zwłaszcza dużych koncernów.

Inicjatorzy akcji Tankujesz. Przewijasz. sprawdzili na własnej skórze, jak duży problem stanowi podróż z małym dzieckiem przez Polskę, jeśli na stacjach nie ma odpowiednich warunków, choćby do zmiany pieluszki.

Zainteresowani akcją dają przykłady udogodnień w innych państwach: przewijaki, darmowe pieluchy jednorazowe. Postanowiliśmy sprawdzić, czy w naszym regionie znajdują się stacje przyjazne maluchom oraz czy duże koncerny naftowe są skłonne wprowadzić w swoich punktach wspomniane udogodnienia.

- Każda inicjatywa zwiększająca komfort klientów korzystających z naszych stacji jest warta analizy – usłyszeliśmy w Biurze Prasowym koncernu Orlen.

- Oczywiście docierają do nas sygnały od młodych rodziców zainteresowanych tematem przewijaków na stacjach, dlatego staramy się, aby w standardzie nowych obiektów powstających przy głównych trasach przelotowych przewijaki były montowane. Przykładem są ostatnio wybudowane stacje przy Miejscach Obsługi Podróżnych takich jak MOP Chrząstów II, Chrząstów III, Góra Św. Anny i Wysoka.

RODZICE SĄ ZAINTERESOWANI

Jednym z koncernów, który już wcześniej przyłączył się do podobnej akcji i wciela w życie jej zamierzenia jest Shell. Potwierdziła nam to Małgorzata Kłos, właścicielki stacji patronackiej w Starych Żdzarach w gminie Stara Błotnica, znajdującej się przy drodze krajowej numer 7.

- Do 2011 roku na stacjach Shell`a mają zostać zamontowane przewijaki – mówi właścicielka. – Na naszej mamy na nie odpowiednie miejsce, czy to w łazience dla osób niepełnosprawnych czy też damskiej toalecie. Czekamy teraz na odpowiednie wytyczne koncernu.

Małgorzata Kłos dodaje, że bardzo często rodzice pytają o miejsce, gdzie mogą położyć wygodnie dziecko i zmienić mu pieluchę. Zwłaszcza latem jest dużo klientów z maluchami, ale też niemal w każdy weekend.

WYGODA I BEZPIECZEŃSTWO DLA MALUCHA

Warto dodać, że małe dzieci podczas podróży i postojów wymagają specjalnego traktowania. Przewijaki na stacjach to nie tylko wygoda ale i troska o higienę. Wygodniej i bezpieczniej przewinąć malucha na przewijaku niż w samochodzie czy na trawie. Strona akcji Tankujesz. Przewijasz. na facebooku ma pomóc jej inicjatorom dotrzeć do rodziców, którzy myślą podobnie. Im więcej osób poprze pomysł, tym większa jest szansa na wprowadzenie go w życie.

/mod/
Fot. Szymon Wykrota

 

 

 

/mod/

W Radomiu walczą o przewijaki na stacjach paliw
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

W Radomiu walczą o przewijaki na stacjach paliw

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości