Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

W Słupsku można już jeździć nową ulicą Kołobrzeską

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

W Słupsku można już jeździć nową ulicą Kołobrzeską To pierwsza od lat nowa ulica w Słupsku. Została wybudowana przez prywatnego inwestora. Mowa o ulicy Kołobrzeskiej, która połączyła ulicę Grottgera z ulicą Szczecińską i ułatwi dojazd do Centrum Handlowego Jantar.

Budowa nowej ulicy w mieście jest ściśle powiązana z rozbudową Centrum Handlowego Jantar. Spółka Mayland, w zamian za pozwolenie na rozbudowę cent­rum, zobowiązała się do modernizacji i przedłużenia ulicy Kołobrzeskiej.

– Po jej wybudowaniu i oddaniu do użytku stanie się własnością miasta – informuje Anna Skrocka, PR manager w spółce Mayland Real Estate.

Kiedy? Tego jeszcze nie wiadomo. Najprawdopodobniej oficjalne przecięcie wstęgi odbędzie się w połowie listopada. Wtedy zakoń­czy się pierwszy etap rozbudowy centrum handlowego. Wykonawca się spieszy, by zdążyć przed szczytem przedświątecznych zakupów.

Do tego momentu drogowcom pozostało jeszcze trochę czasu, ale pierwszą od lat nową słupską ulicą jeździć już można.

 – Sam nią już jeździłem – mówi Marcin Grzybiński, zastępca dyrektora w Zarządzie Infrastruktury Miejskiej w Słupsku. – Ulica jest przejezdna, bo zniknął zakaz ruchu, który nie obowią­zywał dostawców centrum. Nie znamy jednak dokładnej daty przekazania nam ulicy. Czekamy na oficjalny komunikat od inwestora – mówi Grzybiński.

Ulica przebiega na odcinku od istniejącego już wjazdu od ul. Szczecińskiej przy ZDZ wzdłuż dawnego nasypu kolejowego do ul. Grottgera. To ważna inwestycja nie tylko dla miasta, ale i dla samego centrum handlowego. Ulica Kołobrzeska łącząca ulicę Grottgera z ul. Szczecińską ułatwi dojazd do sklepów zarówno klientom, jak i dostawcom.

Jest jednopasmową, dwukierunkową nitką wyłożoną bitumicznym dywanikiem, czyli trudno ścieralnym asfaltem. Każdy z pasów ma standardowo trzy metry szerokości. Całość inwestycji związanej z jej budową zajmuje około 4,2 ha powierzchni.

Nowa ulica to też wysepki, zjazdy, chodniki i ścieżki rowerowe. W zakres prac wchodziło także zagospodarowanie terenów zielonych, budowa kanalizacji deszczowej, zjazdów do posesji oraz wykonanie oznakowania poziomego i pionowego. Całość prac związanych z budową pochłonie ok. siedem milionów złotych.

Koniec budowy ulicy to jednak dopiero początek zmian w organizacji ruchu w tej części miasta. W przyszłym roku pętla autobusowa, która teraz znajduje się przy ul. Dmowskiego, zostanie przeniesiona właśnie na ul. Kołobrzeską, w miejsce nowo wybudowanej części rozrywkowej CH Jantar.

– Pętla zostanie otwarta razem z drugą częścią centrum handlowego, czyli w kwietniu przyszłego roku – informuje Anna Skrocka z Mayland Real Estate.

Ulica ma długość 1,4 km.

Autor: Alek Radomski
Fot: Kamil Nagórek

W Słupsku można już jeździć nową ulicą Kołobrzeską
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

W Słupsku można już jeździć nową ulicą Kołobrzeską

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości