Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

W stronę wizji

Data publikacji: Autor: Marcin Kostaszuk

Jak co roku przedstawiciele europejskich pism zajmujących się tematyką audio-video wybrali wyróżniające się produkty, które przez następny rok będą opatrywane niebieskim logo EISA. Jest wśród nich także cała grupa urządzeń przeznaczonych do użytku w samochodach.


Bezkompromisowe audio


Tradycyjnie najbardziej prestiżowe było wyróżnienie w kategorii „jednostka centralna“ - po raz kolejny może się nim pochwalić firma Alpine za model CDA-9835R. – To najbardziej zaawansowany samochodowy odtwarzacz CD za tak niewielkie pieniądze. Przetwornik, przedwzmacniacz i procesor czasu na najwyższym poziomie, do tego jeszcze organiczny wyświetlacz – przybliża sprzęt Andrzej Szymczyński z poznańskiego „Audio Complexu“, który co roku śledzi werdykt międzynarodowego jury.


O ile Alpine to sprzęt dla szerokiej rzeszy użytkowników, to najlepszy wzmacniacz, którym wybrano włoski Audison Thesis HV Venti, to już sprzęt wyższej klasy cenowej.


Trzeci element podstawowego zestawu samochodowego to głośniki. W tej kategorii zwycięzcą okazała się firma DLS za zestaw Iridium 6.2. – Iridium to połączenie cech dwóch poprzednich linii głośników DLS. Cechuje je szybkość, precyzja i bardzo naturalne brzmienie – ocenia Andrzej Szymczyński.


Auto mutimedialne


Myliłby się jednak ten, kto uznałby, że samochodowa elektronika ogranicza się tylko do produktów audio. Kolejne kategorie - „multimedia“ oraz „system nawigacyjny“ - podkreślają rosnące znaczenie sfery wizualnej.


W pierwszej z wymienionych triumfował produkt Kenwood KVT-925DVD, zawierający wszystko co potrzebne miłośnikom „kina domowego w samochodzie“: odtwarzacz DVD, tuner TV oraz dekoder dźwięku dookólnego. Plusem jest też obsługa matrycą dotykową, zaś minusem brak zdejmowanego panelu.


System nawigacyjny Pioneera o nazwie AVIC X1 jest pierwszym w Europie systemem nawigacji i rozrywki DVD. – To jedyny jak na razie odtwarzacz DVD z możliwością obsługi płyt nawigacyjnych DVD-ROM, aktywną matrycą i ekranem o wielkości 6,5 cala. o ważne, zajmuje on standardową „szufladę“ 1 DIN - komentuje Andrzej Szymczyński


Ostatnie dwa wyróżnienia wzbudzić mogą dyskusje. Nagrodę w nowej kategorii „komunikacja“ otrzymało bowiem urządzenie VDO Dayton CIX 3000 Blue, które dzięki technologii Bluetooth ułatwia bezprzewodową korelację systemu nagłaśniającego z telefonem komórkowym i innymi urządzeniami. „Innowacją roku“ została natomiast jednostka centralna Sony CDX-M9900 wyposażona w wejście sygnału audio-wideo, pozwalające na wyświetlanie obrazu z odtwarzacza DVD, telewizora, kamery, a nawet konsoli do gier PlayStation.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości