Wszystko
o samochodach

Motociekawostki / Historia motoryzacji

W stylu Ala Capone

Data publikacji: Autor: (vig) – Dziennik Zachodni

 Andrzej Chmielowski zwyciężył w kategorii aut wyprodukowanych do 1945 r. w XX Ogólnopolskim Rajdzie Pojazdów Zabytkowych.

Andrzej Chmielowski zwyciężył w kategorii aut do 1945 r. w XX Ogólnopolskim Rajdzie Pojazdów Zabytkowych zorganizowanym w Częstochowie. Jechał samochodem marki Plymoth.

 

Przed laty Chmielowski zamienił się rowerem na Fiata 514 z 1924 r. Odtąd stał się miłośnikiem starych aut. Plymoth rocznik 1933, którym wygrał rajd, dostał od siostry z USA. – Wyszła za mąż za Amerykanina, którego wujek miał ten samochód. Auto stało w szopie bezużyteczne, aż siostra, która wie o mojej pasji, pomyślała, żeby zrobić mi niespodziankę – opowiada.

Jak mówi, ta seria Plymoth jest limitowana. Wyprodukowano tylko 728 szuk tych samochodów.

 

Chmielowski przez rok sam remontował auto dopieszczając każdy szczegół. Czarna czterodrzwiowa limuzyna z efektownymi zderzakami i królewskimi błotnikami połączonymi stopniem, z rejestracją z napisem: Al Capone zwracała uwagę i laików i znawców.

– To samochód bardzo nowoczesny jak na lata 30. Ma amortyzatory i hamulce hydrauliczne – tłumaczy właściciel ubrany w stylu mafijnych bossów Ameryki lat 30.


 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości