Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

W Szczecinie będzie nowe skrzyżowanie

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

W Szczecinie będzie nowe skrzyżowanie Szczecin: Skrzyżowanie Obwodnicy Śródmiejskiej z ul. Krasińskiego zostanie przebudowane.

Prace zostaną wykonane w ramach powstającego właśnie V etapu Obwodnicy Śródmiejskiej i zakończą się równocześnie z oddaniem do użytku nowego fragmentu obwodnicy, która powstaje pomiędzy ul. Krasińskiego a Arkońską.

- Przebudowa tego skrzyżowania jest niezbędna ze względu na konieczność połączenia IV odcinka Obwodnicy Śródmiejskiej i ul. Krasińskiego oraz nowym fragmentem obwodnicy - mówi Dariusz Wołoszczuk z biura promocji i informacji UM Szczecin. - Modernizacja nie ograniczy się jednak wyłącznie do wprowadzenia zmian na samym skrzyżowaniu. Zmiany polegać będą na wybudowaniu nowej  jezdni ul. Krasińskiego w kierunku Warszewa.

Układ drogowy zostanie przebudowany kompleksowo i obejmie obszar od  skrzyżowania ul. Krasińskiego z ul. Łuczniczą i ul. Zakopiańską aż do wysokości bloku mieszkalnego przy ul. Krasińskiego (ok. 500 m).

Prace rozpoczną się jesienią tego roku i początkowo nie będą ingerować w istniejący układ drogowy. Ten zostanie przebudowany dopiero latem przyszłego roku.

Dzięki przebudowie i zamontowaniu inteligentnego systemu sterowania sygnalizacją świetlną znacznie poprawi się bezpieczeństwo oraz płynność ruchu.

W Szczecinie będzie nowe skrzyżowanie
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

W Szczecinie będzie nowe skrzyżowanie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości